Niewielkie hormony mają ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia każdego z nas. Jednym ze skutków zaburzeń hormonalnych mogą być alergie i nietolerancje pokarmowe – problemy, które często wiążą się z poważnymi zaburzeniami systemu odpornościowego. Jakie problemy z hormonami mogą się przyczyniać do takich właśnie dolegliwości?
Jedną z głównych przyczyn hormonalnych takich problemów może być niedobór estriolu, co przekłada się na takie dolegliwości, jak nadwrażliwość błon śluzowych w nosie, migdałkach, oskrzelach lub w jelitach. Brak odpowiednich ilości tego hormonu może się też przyczynić do rozwoju różnego rodzaju alergicznych reakcji skórnych, takich jak atopowe zapalenie skóry. Reakcje alergiczne mogą się też wiązać z niedoborami progesteronu oraz kortyzolu. Deficyt tego drugiego sprawia, że ludzki organizm ma zbyt mało energii, by radzić sobie z tymi czynnikami, które stanowią dla niego potencjalne zagrożenie. Co można zrobić?
W przypadku pojawienia się takich problemów, jak alergie oraz nietolerancje pokarmowe, można zbadać pracę hormonów tarczycy, estriolu, progesteronu oraz kortyzolu. Jeśli badania potwierdzą niedobory tych hormonów, można uzupełnić ich braki za pomocą odpowiednich leków oraz substancji leczniczych. By poprawić swą formę, warto też regularnie korzystać z sauny i pamiętać o tym, jak ważnym wsparciem dla naszego układu immunologicznego jest ruch na świeżym powietrzu.

http://www.atvn.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here