Atrapa kamery

Monitoring to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą  chcących uchronić dom lub posesję przed włamaniem. Jest to jednak często spory wydatek. W takim wypadku, atrapa kamery zewnętrznej świetnie się sprawdzi, by zapewnić ochronę właścicielom. Czym jest i czy warto ją kupić? Odpowiadamy!

Czym jest atrapa kamery zewnętrznej i do czego służy?

Monitoring przy domu może skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei lub wandali. Czy jednak konieczne jest montowanie prawdziwej kamery? Niekoniecznie! Atrapa kamery może okazać się równie dobrym rozwiązaniem jako „straszak”. Wystarczy wybrać dobry, realistyczny model tego sprzętu. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/monitoring-i-bezpieczenstwo/kamery-i-atrapy-kamer,396403,s.

Atrapa kamery to nic innego jak sztuczny „monitoring”, który wyglądem i „zachowaniem” (np. wykonywaniem ruchów obrotowych) przypomina prawdziwą kamerę, jednak nie rejestruje obrazu ani dźwięku. Stosowanie tego rozwiązania ma na celu odstraszyć osoby mogące np. chcieć okraść posesję czy działkę.

Atrapa kamery – czy warto ją kupić?

Atrapa kamery zewnętrznej, zwłaszcza ta dobrze wykonana, to świetny pomysł dla osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze, ponieważ cena atrapy może być nawet o 90% niższa od prawdziwej. Minusem jest jednak brak nagrań w przypadku, gdy dojdzie do włamania czy innego czynu karalnego. To jednak niejedyne wady i zalety tego produktu! Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Wygląd – atrapa kamer swoim wyglądem jest niemal nie do odróżnienia od jej prawdziwej wersji, dlatego będzie w stanie skutecznie odstraszyć przestępców. Niektóre modele są nawet wyposażone w lampkę z czujnikiem zmierzchu, która uruchamia się wieczorem, by udawać wyposażenie „monitoringu” w tryb nocny.
  • Prosta obsługa i sprawna instalacja kamery – atrapa nie wymaga skomplikowanego montażu, a dzięki niskiej wadze zamocowanie jej na dachu czy w innych wysokich miejscach nie jest niczym trudnym ani męczącym. Jeżeli ma jakieś oprogramowanie, to samo wgranie go również nie będzie wymagało od ciebie zbyt wielu interakcji, ponieważ zazwyczaj dotyczy ewentualnych ruchów kamery.
  • Rozwiązanie 50/50 – czyli opcja dla tych, którzy chcą mieć nagrania z monitoringu, ale nie chcą inwestować w kilka kamer. W takim przypadku wystarczy, że kupisz jedną kamerę, a resztę zastąpisz atrapami, co będzie wyglądało na jeszcze silniejsze zabezpieczenie, a ty poza nagraniami w najważniejszych miejscach zwiększasz swój poziom bezpieczeństwa za pomocą atrap.
  • Funkcjonalność prawdziwej kamery – atrapa kamery, poza możliwością ruchu, może być wyposażona np. w diody LED imitujące promienniki podczerwieni, dające efekt nagrywania lub wspomniany wcześniej „noktowizor”.

Jeżeli chodzi o wady, atrapa może być mniej odporna na warunki atmosferyczne, dlatego wybierając model odpowiedni dla siebie, zerknij na materiał, z jakiego została wykonana. Im solidniejszy, tym dłużej sprzęt będzie mógł imitować prawdziwą kamerę i lepiej poradzi sobie z deszczem, gradem czy śniegiem.

Czy warto więc kupić atrapę? Jak najbardziej! To tanie, szybkie i łatwe w obsłudze rozwiązanie zapewni ci dodatkowe bezpieczeństwo i skutecznie odstraszy przestępców. Niewielkim kosztem zapewnisz sobie ochronę domu, działki czy ogrodu. Wybierając wysokiej jakości sprzęt, możesz być pewien, że będzie on nie do odróżnienia, co dodatkowo chroni twój teren.

Jeżeli jednak chciałbyś mieć jakiś dowód potencjalnego przestępstwa, postaw na wcześniej przedstawione rozwiązanie, które polega na instalacji jednej prawdziwej kamery na kilka atrap, co sprawi, że posesja wyglądać będzie na szczególnie chronioną i zabezpieczoną profesjonalnym sprzętem co może skutecznie zniechęcać do ewentualnego włamania.

Artykuł sponsorowany.