Znane blogi inspiracją dla kolejnych blogerów

Kiedy słyszymy hasło Jessica Mercedes lub Maffashion na pewno od razu kojarzymy kim są te osoby. Zarabianie na blogowaniu stało się popularne i możliwe kilka lat temu, kiedy Internet dotarł pod przysłowiowe strzechy. Od tamtej pory ludzie zaczęli zakładać internetowe pamiętniki o rozmaitej tematyce, dokonywać różnych wpisów, wrzucać zdjęcia i muzykę. Treści te zaczęły trafiać do setek, tysięcy, a nawet milionów odbiorców na całym niemal świecie. To oczywiście ogromny sukces, za którym idą też wielkie pieniądze. A jak to wygląda od podszewki?
Zarabianie na blogu jest możliwe tylko wtedy, kiedy blog jest popularny. Popularny, czyli otwierany, komentowany i czytany przez tysiące ludzi. W tym momencie firmom opłaca się nawiązywać współpracę z blogerem i umieszczać swoje reklamy na jego blogu. W zamian dany bloger otrzymuje wynagrodzenie lub konkretne przedmioty, które dana firma oferuje. Taki rodzaj współpracy opłaca się każdej ze stron, więc w zasadzie nie ma w tym nic złego.
Nie jest dobrze, kiedy blogerzy zaczynają umieszczać za dużo reklam w stosunku do swoich treści na blogu, przez co zatracają wyjątkowy charakter swojego bloga a stają się jednym wielkim nośnikiem reklamowym.
Jak zarabiać na blogu aby nie zatracić swojej indywidualności? Należy wciąż pisać o tym, na czym znamy się najlepiej, i za co pokochali nas czytelnicy. Jeśli zależy nam na naszych odbiorcach nie niszczmy łączącego nas porozumienia kosztem otrzymania darmowych ubrań, kosmetyków czy sprzętu elektronicznego. W płatnej współpracy nie ma nic złego, ale należy pamiętać o zdrowym balansie.
A co jeśli sami chcemy rozpocząć taką przygodę i zacząć pisać własnego bloga? Musimy zdecydować się na jego charakter- wybrać przedział w jakim czujemy się najlepiej i w jakim mamy najwięcej do powiedzenia. Następnie wymyślmy atrakcyjny i adekwatny tytuł, wybierzmy domenę i zaczynajmy! Pierwsze wpisy zawsze są dość nieśmiałe, nie wiemy jeszcze jak chcemy się przedstawić i jak ukazać naszą stronę. Na szczęście z czasem wszystko będzie łatwiejsze.

https://www.bloggers.tips/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here