Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Gdańsku? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Depilacja laserowa jest zabiegiem w szczególności polecanym dla tych osób, które mają podrażnienia po tradycyjnych metodach usuwania owłosienia, np. zapalenie mieszków włosowych.

Jak przygotować się do zabiegu? Czy istnieją przeciwwskazania? Jak przebiega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa

Zabieg, w którym za pomocą wiązki światła lasera usuwane jest niepożądane owłosienie. Światło wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Należy powtórzyć depilację laserową kilkukrotnie na sesjach, aby całkowicie lub niemal całkowicie pozbyć się owłosienia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety i tutaj trzeba spełnić pewne kryteria, aby móc przystąpić do zabiegu. Przeciwwskazaniem jest:

  • opalona skóra
  • przyjmowanie leków światłouczulających
  • ciąża
  • nowotwory
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu

Jak przygotować się do zabiegu

Do zabiegu depilacji należy się odpowiednio przygotować, ponieważ może to zaważyć na efektach. Pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami, jeśli taką stosujemy. Należy zaprzestać usuwania owłosienia już miesiąc przed planowanym zabiegiem. Natomiast trzy tygodnie przed depilacją laserową trzeba zaprzestać stosowania maści z retinoidami. Dwa tygodnie przed zabiegiem odstawiamy leki światło-uwrażliwiające oraz zioła o takim działaniu (dziurawiec lub nagietek). Kilka tygodni przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania również w solarium.

Jak przebiega depilacja laserowa

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent poproszony na jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która dotyczy ogólnego stanu zdrowia, przebytych chorób oraz zażywanych leków. Najpierw przeprowadzana jest próba laserowa na skórze. Jeśli nie występują podrażnienia można przystąpić do zabiegu.

Ponieważ jednorazowo nie da się usunąć całego owłosienia, zabieg należy powtarzać co miesiąc przez pół roku. A potem raz na rok jest wystarczająco. Po zabiegu nakładane są preparaty łagodzące podrażnienia, które ustępują po kilku godzinach. Szeroki wybór salonów w Gdańsku na https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/gdansk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here