Komfortowe fotele do salonu – przegląd najmodniejszych modeli

Urządzasz salon? W takim przypadku nie może zabraknąć w nim komfortowego fotela. Doskonale wpisze się w aranżację przestrzeni i zapewni wyjątkową wygodę wypoczynku. Sprawdź, jaki powinien być dobry fotel do salonu i wybierz z nami najmodniejszy model!

Niektórzy po prostu nie wyobrażają sobie relaksu w salonie bez fotela. Mebel ten może wchodzić w skład kompletu wypoczynkowego, ale możemy również zakupić go jako osobny element aranżacji, który nada jej unikatowy wygląd.

W sklepach asortyment foteli jest bardzo szeroki i znalezienie odpowiedniego modelu może wydawać się bardzo proste. Jeśli jednak nie wiesz, jaki fotel wybrać do swojego salonu, sprawdź nasze porady!

Jaki powinien być komfortowy fotel?

Każdy z nas może mieć nieco inne wyobrażenie tego, jak wygląda komfortowy fotel – dla niektórych to rozłożysty i głęboki model, dla innych z kolei ten, który posiada funkcję rozkładania.

Niezależnie od tego, jaki mamy gust, warto poszukiwać takich foteli do salonu, które mają miękkie i szerokie siedzisko oraz lekko pochylone do tyłu oparcie, które będzie dobrze wyprofilowane. To bardzo ważne, ponieważ wtedy plecy uzyskują stabilne podparcie, a tym samym nawet długie siedzenie w jednej pozycji nie będzie powodowało dyskomfortu.

Ważny jest również materiał obiciowy, którym wykończono mebel, a także wypełnienie jego siedziska i oparcia. Tapicerki mebli wypoczynkowych wykonuje się z różnych materiałów, na przykład z żakardu, bawełny o płóciennym splocie, weluru przypominającego aksamit czy też ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Jako wypełnienie stosuje się na ogół sprężyny, a także pianki lub granulaty.

Jeśli fotel ma być używany przez osobę, która często lubi sobie uciąć drzemkę, warto poszukać modelu z opcja rozkładania – wtedy będzie można przyjąć na nim pozycję półleżącą. Druga propozycja to wybranie modelu z dopasowanym podnóżkiem.

Fotel do salonu – wybieramy najlepszy model

Obecnie jednym z najlepszych modeli foteli do salonu jest uszak – to fotel z dość wysokim oparciem, które po obu bokach jest nieco szersze, zapewniając komfortowe podparcie dla głowy. Fotele uszaki mają także wygodne, miękkie podłokietniki. Takie modele doskonale wpasowują się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje.

Druga propozycja to klasyczny fotel o prostym kształcie, bez zaokrągleń jak w przypadku uszaka. Składający się z dobrze amortyzowanego siedziska i podparcia i wykończony tapicerowanymi podłokietnikami. Chociaż nie ma wysokiego oparcia, to jednak także pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji.

Dla wielu idealnym modelem do salonu będzie też fotel w stylu retro – jak z poprzedniej epoki. Chociaż fotele używane w minionym okresie PRL-u nie zawsze były zbyt atrakcyjne wizualnie, to jednak nie można odmówić im komfortu. Co więcej, dzisiaj takie meble znów wracają do łask i można zobaczyć je w wielu aranżacjach.

Jeśli także poszukujesz idealnego fotela albo krzesła do salonu, sprawdź już teraz wnętrzarski blog internetowy KowalczykMeble.pl i wybierz najciekawsze modele!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here