Spersonalizowane etykiety − ciekawy pomysł na prezent

Personalizowane etykiety na produktach spożywczych różnej branży to ciekawy pomysł na prezent, na który decyduje się coraz więcej firm. Najczęściej wybiera się imienne alkohole i słodycze, które są świetną i nietuzinkową formą prezentu.

Personalizowane etykiety samoprzylepne i shrink sleeve

Popularność spersonalizowanej odzieży i produktów spożywczych stale rośnie. To bardzo ciekawy pomysł na prezent, który sprawdzi się w przypadku różnych okazji. Z takiego rozwiązania możemy skorzystać w przypadku Walentynek, Dnia Ojca, urodzin krewnego, a także na Święta Bożego Narodzenia. Etykiety na produkty są najczęściej wykonywane w technologii samoprzylepnej. Mogą być utworzone z papieru lub folii o różnej grubości, innym składzie i różnej powłoce klejowej. Ponadto takie etykiety można udoskonalać i podnieść ich atrakcyjność za sprawą embossingu, lakierowania, laminowania czy złocenia. Nietuzinkowym i bardzo ciekawym rozwiązaniem będą etykiety z efektem 3D, które dodadzą produktom wyjątkowego charakteru.

Oprócz etykiet samoprzylepnych dostępne są również opcje termokurczliwe zwane shrink sleeve. Owijki termokurczliwe sprawdzą się w przypadku nieregularnych i nietypowych kształtów produktów, ponieważ przyjmują ich kształt. Shrink sleeve mogą zawierać zarówno tekst, jak i grafikę oraz oczywiście dowolną personalizację. W przypadku produktów personalizowanych najczęściej korzysta się z opcji full body labels, czyli etykiet pokrywających całą powierzchnię produktu. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości i dużą dowolność w trakcie projektowania ciekawego wzoru lub tekstu.

Personalizowany alkohol na wiele okazji

Jak podkreśla drukarnia cyfrowa Unilogo, ciekawe i kolorowe etykiety w branży alkoholowej przyciągają dużą liczbę klientów, co przynosi firmom satysfakcjonujące zyski. Personalizowane czerwone wino na dzień mamy, whisky na 70. urodziny dziadka czy miód pitny dla ukochanej babci to coraz powszechniejsze rozwiązania na prezent. Kupując taki produkt, mamy pewność, że trafimy w gusta bliskiej nam osoby i zaskoczymy ją naszą pomysłowością. Branża spożywcza oferuje produkty imienne, śmieszne napisy lub opcje dla pasjonatów zwierząt, sportu, fotografii czy wędkarstwa. Świetną niespodzianką będzie również alkohol dobrany według zawodu, który zachwyci każdego obdarowanego. Z takiego rozwiązania coraz częściej korzystają również Nowożeńcy, którzy oferują personalizowany alkohol świadkom bądź rodzinom w ramach podziękowania za okazaną pomoc. Butelka może być dodatkowo zapakowana w ozdobne pudełko przypominające książkę lub szkatułkę, co sprawi, że prezent będzie jeszcze bardziej nietypowy i zachwycający.