Wyczyść, będą jak nowe!

Białe buty często są podstawą całej stylizacji. Bardzo modne w sezonie letnim, ale również i zimowym, gdzie osławione białe kozaczki wracają do łask. Jedno jest pewne, białe buty noszą i kobiety i mężczyźni i to w każdym wieku. Niestety ten rodzaj butów, a raczej ich kolor, może sprawiać kłopoty. Białe buty bez względu na porę roku bardzo szybko ulegają zabrudzeniom. Niestety biały kolor uwidocznia w bardzo dużym stopniu nawet małe ilości brudu, przez co but nie prezentuje się ładnie. Czym wyczyścić białe buty, by dalej były estetycznym elementem naszej stylizacji? Przede wszystkim trzeba regularnie dbać o białe buty, gdyż niektóre materiały bardzo ciężko jest wyczyścić, kiedy zabrudzenie powstało np. kilka tygodni wcześniej.
To kilka sposobów, by doprowadzić swoje buty do dawnej świetności.
1. Wyciągnij sznurówki z butów i włóż je do przygotowanego roztworu: odrobina ciepłej wody z proszkiem do prania, pozostaw na kilka minut. Następnie przejdź do czyszczenia butów. Namocz gąbkę w wodzie i nałóż na nią odrobinę proszku do prania. Czyść energicznie zabrudzenia, w razie potrzeby wypłucz gąbkę i powtórz. Później warto wyczyścić jeszcze widoczną część gumy od podeszwy, na której mogą być trudne do zmycia zarysowania. Można do tego użyć pasty wybielającej, którą wystarczy nałożyć na szczoteczkę i wymyć nią daną powierzchnię. Warto przepłukać buty pod bieżącą wodą lub przetrzeć je tylko szmatką, a sznurówki należy dobrze wypłukać z roztworu proszkowego.
2. Przygotuj roztwór wodny z dodatkiem cytryny (3:1), namocz gąbkę w tym i myj zabrudzenia. Cytryna skutecznie usuwa brud, a do tego nie zniszczy naszych butów.
3. Na bardzo trudne zabrudzenia można zastosować sodę oczyszczoną, z której trzeba zrobić pastę (wystarczy dodać odrobinę wody) i przy pomocy szmatki lub szczoteczki czyścić oporne zabrudzenia.
Białe buty pasują praktycznie do wszystkiego, dlatego tak wielu z nas je uwielbia. Ich minusem jest to, że szybko się brudzą i tracą przez to swój urok. Jednakże nie musimy rezygnować z nich, wystarczy byśmy umiejętnie o nie dbali, a mogą posłużyć nam nawet kilka sezonów.

http://www.forum-liderow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here