Trzy złote zasady kupowania damskich ubrań przez Internet

W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby mieć szafę pełną modnych i oryginalnych ubrań. Zakupy online stały się tak powszechne, że wiele kobiet nie wyobraża sobie już bez nich życia. Dopiero zaczynasz przygodę z internetowymi sklepami odzieżowymi? Poznaj trzy ważne zasady, dzięki którym niemal na pewno będziesz zadowolona z zakupionych w sieci elementów garderoby.

Zawsze sprawdzaj tabelę rozmiarów

Do najczęściej popełnianych błędów podczas wirtualnych zakupów z całą pewnością można zaliczyć branie pod uwagę jedynie rozmiaru ubrania. Dokładnie tak jak w sklepach stacjonarnych, tak i w internetowych butikach poszczególne marki mogą mieć różne rozmiarówki. Z tego powodu w wielu sklepach online można spotkać się z mniej bądź bardziej szczegółową tabelą rozmiarów.

Zanim zatem zdecydujesz się kupić bluzkę koszulową bądź spodnie, zapoznaj się z danymi podanymi na stronie sprzedawcy i porównaj je z własnymi wymiarami. W ten prosty sposób można zwiększyć prawdopodobieństwo, że zamówione ubranie będzie pasować i nie trzeba będzie go odesłać do sklepu czy też poczekać na wymianę. Pomocne mogą okazać się też komentarze klientek, które np. potwierdzą zgodność tabeli wymiarów z rzeczywistością.

Nie sugeruj się jedynie zdjęciami

Zachwyt nad pięknym odcieniem sukienki czy też efektownym dekoltem bluzki często sprawia, że kobiety bez zastanowienia decydują się na zakup. Dotyczy to zwłaszcza produktów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. I dopiero po dostarczeniu towaru odkrywają, że kolor nie wygląda tak jak na zdjęciu czy też ubranie nie układa się tak dobrze na ciele jak na modelce. Co ciekawe, takiej wpadki zazwyczaj można uniknąć.

Wielu sprzedawców zaznacza w opisie produktu, że kolor na zdjęciu może różnić się od rzeczywistego odcienia ubrania. Ponadto często oprócz przerobionych w programach graficznych modelek w galerii dostępne są też bardziej rzeczywiste fotografie produktu. Warto zajrzeć też do sekcji recenzji, ponieważ często klientki dodają do nich zdjęcia ubrania. Niekiedy można znaleźć zatem np. fotografię sukienki na autorce komentarza.

Poznaj zasady zwrotów przed zakupem

Tak jak niewiele osób czyta instrukcje obsługi różnego rodzaju urządzeń, tak i równie często ignorowane są regulaminy sklepów internetowych. To spory błąd, ponieważ zapoznanie się z polityką zwrotów przeważnie wymaga przeczytania kilkunastu zdań. Co więcej, nie zawsze trzeba nawet szukać ważnych informacji w regulaminie. Butik online So Italian w przystępny sposób omawia kwestię zwrotów w zakładce z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Zdecydowanie warto poznać swoje prawa. W ten sposób można uniknąć sytuacji, w której sprzedawca odmawia zwrotu i na dodatek ma do tego podstawy. Z regulaminu sklepu można dowiedzieć się też m.in. tego, po maksymalnie ilu dniach można odesłać towar, kiedy nastąpi zwrot pieniędzy i czy można wybrać przesyłkę za pobraniem. Dziwne zapisy w polityce zwrotów mogą też być cennym znakiem ostrzegawczym.