Tequila - jak ją pić?

Tequila jest to wódka produkowana ze sfermentowanego soku z agawy. Trunek ten zawiera minimum 35 procent alkoholu. W sklepach znajdziemy różne rodzaje tequili. Oryginalna, wytwarzana jest wyłącznie z agawy i butelkowana w Meksyku. Tequila mixto nie jest wytwarzana w 100 procentach z agawy. Tequila w kolorze złotym, zwana też oro lub golden, kolor swój zawdzięcza leżakowaniu w dębowych deskach. Niekiedy kolor ten może być uzyskiwany także za pomocą karmelu, fruktozy, gliceryny lub aromatów drewna. Tequila blanco, zwana też silver tequila, jest napojem bezbarwnym i butelkowana jest zaraz po destylacji.
Jak pić tequile? Najczęściej pije się ją w kieliszkach z różnymi dodatkami. Tequila silver zwykle podawana jest z solą i cytryną, a złota z cynamonem i pomarańczą. Sól lub cynamon umieszcza się w miejscu połączenia palca wskazującego i kciuka. Przed wypiciem należy zlizać cynamon lub sól, następnie wypija się alkohol, na koniec zagryzając kawałkiem owocu. Dzięki witaminie C zawartej w cytrusach dolegliwości związane z ewentualnym przedawkowaniem alkoholu są zdecydowanie mniej dokuczliwe.
Jeśli nie jesteś zwolennikiem picia czystego alkoholu z kieliszka, możesz przygotować drinki na bazie tequili. Jak pić tequile w postaci drinka? Najpopularniejszy z nich to niewątpliwie Tequila Sunrise, poza tym popularne są także drinki Tequila Bum Bum, Don Juan i Mexicana.
Jak przygotować Tequila Sunrise? 50 ml tequili, 100 ml soku pomarańczowego i kostki lodu mieszamy w shakerze. Następnie całość przelewamy do szklanki, dodajemy 20 ml grenadyny i czekamy, aż osiądzie ona na dnie szklanki. Tequila Bum Bum to drink z dodatkiem napoju Sprite. Do kieliszka wlewamy 50 ml tequili i 50 ml napoju. Wierzch kieliszka przykrywamy dłonią i uderzamy dwukrotnie kieliszkiem o stół. Następnie szybko wypijamy zawartość kieliszka. Mexicana to drink przygotowany z 50 ml soku ananasowego, 30 ml tequili, 5 ml grenadyny i 20 ml soku z cytryny. Składniki mieszamy w shakerze, a następnie przelewamy przez sitko do kieliszka.

http://www.sfora.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here