kawa

Ekspres do kawy na kapsułki to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Polacy doceniają fakt, że aby móc cieszyć się intensywnym espresso najwyższej jakości bądź wyśmienitą mleczną latte, nie muszą udawać się do kawiarni. Planujesz zakup ekspresu do kawy? Oto cztery kryteria, na które warto zwrócić uwagę, aby przez kolejne lata cieszyć się wyśmienitą kawą i serwować ją bliskim.

Wysokie ciśnienie wydobywa z kawy najlepszy smak

Popularność ciśnieniowych ekspresów do kawy na kapsułki wynika z faktu, że to właśnie wysokie ciśnienie wydobywa ze zmielonych ziaren kawy jej najlepsze właściwości. Przy okazji warto dodać, że hermetycznie zapakowana kawa w kapsułkach jest chroniona przed wpływem czynników zewnętrznych – dzięki temu nie traci swoich walorów. Wybierając ekspres do kawy na kapsułki, warto postawić na model, który osiąga ciśnienie na poziomie 19 bar. Napój powstający dosłownie w ciągu kilku chwil osiągnie optymalny smak i aromat. Nie bez powodu po kawę w kapsułkach sięgają również koneserzy!

Doskonała kawa również z kompaktowych ekspresów

Przyszli właściciele ekspresów do kawy na kapsułki niekiedy błędnie wychodzą z założenia, że tylko urządzenie o dużych gabarytach jest w pełni funkcjonalne i osiąga odpowiednią moc, konieczną do przyrządzenia wyśmienitej kawy. To nieprawda. Wspomniane ciśnienie na poziomie 19 bar bez problemu osiągają także niewielkie urządzenia. Dobrym tego przykładem jest model Nespresso Essenza Mini. Ten mały ekspres do kawy na kapsułki ma szerokość zaledwie nieco ponad 8 cm, bez problemu więc zmieści się w każdej kuchni, a nawet skromnym kąciku kawowym. Obsługuje zarówno duże, jak i małe filiżanki. Wystarczy dodatkowo zaopatrzyć się w spieniacz do mleka, aby móc przy pomocy tego niewielkiego urządzenia przygotowywać także kawy mleczne!

Duży pojemnik na wodę dla dużej rodziny

Na przeciwległym biegunie znajdują się ekspresy takie jak Nespresso Creatista Plus. Większy rozmiar przekłada się między innymi na większą pojemność pojemnika na wodę, która w tym przypadku wynosi aż 1,5 l. Jeśli ekspres do kawy na kapsułki ma służyć dużej rodzinie bądź być przeznaczony do biura, tego typu modele będą najlepszym wyborem. Wiele osób przygotuje pyszną kawę bez konieczności dolewania wody do pojemnika. Z większych gabarytów wynikają także dodatkowe korzyści, w tym obecność dyszy do spieniania mleka, wygodny alarm odkamieniania, obszerny pojemnik na zużyte kapsułki i regulowana podstawa pozwalająca przygotowywać kawę w wysokich szklankach. Tę ostatnią właściwość powinni docenić szczególnie miłośnicy warstwowego latte.

Wiele wariantów kawy ukrytej w kapsułkach – gdzie kupić kapsułki Nespresso?

Wybierając ekspres do kawy, warto pomyśleć również o opcjach przyrządzania wielu różnorodnych przepisów. Część możliwości wynika z funkcji dostępnych w samym urządzeniu, ale wiele w tej kwestii zależy od dostępności i różnorodności kapsułek. Pozostając przy przykładzie Nespresso, marka daje właścicielom ekspresów ogromny wybór w postaci kilkudziesięciu różnorodnych kapsułek, z których każda tworzy wyjątkową kompozycję. Osobną kwestię stanowi łatwość zakupu kapsułek. Gdzie kupić kapsułki Nespresso? Wystarczy odwiedzić jeden z wyjątkowych kawowych butików tej marki. Zaopatrzenia można jednak dokonać także bez wychodzenia z domu poprzez sklep internetowy Nespresso. Zakup ekspresu kapsułkowego to pierwszy krok do wyśmienitej kawy w domowym zaciszu, a wybór ulubionych kapsułek – do kawowej podróży po wyjątkowych smakach i aromatach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here