Na myśl o Subaru pierwsze, co przychodzi na myśl, to granatowe, zadziorne nadwozie z masywnym spojlerem i charakterystycznym emblematem przedstawiającym plejadę gwiazd. Nie da się ukryć, że WRX STI to auto topowe. Przez wielu kojarzone z szybkością, zwrotnością i świetnym wyglądem, wciąż pozostaje numerem jeden, jeśli chodzi o samochody sportowe.

Impreza – prawdziwa legenda szos

Wszyscy pamiętamy Imprezę. To auto, które na stałe wpisało się w zbiorowe wyobrażenie o sportowym, niezawodnym, drapieżnym samochodzie, który pozwalał spełniać nawet najbardziej szalone marzenia na drodze. Samochód był niebywale charakterystyczny: wyraziste nadwozie z masywnym spojlerem na klapie, ciekawa stylistyka zderzaków, chwyt powietrza do chłodnicy na masce i intensywny, granatowy kolor. Jednak najwięcej podziwu budziło to, co znajdowało się pod maską Imprezy: w 1997 był to silnik o mocy 211 KM, pozwalający na osiągnięcie prędkości 100 km/h w zaledwie 6 sekund. Do tego ostrzejsze linie nadwozia, kubełkowe, sportowe fotele, cyfrowe liczniki czy białe wskaźniki sprawiły, że Impreza stała się modelem kultowym, do dziś zachwycającym znawców gatunku.

Agresywniejsza wersja Imprezy

Subaru model WRX STI czerpie ze swego poprzednika wszystko, co najlepsze. Projektantom udało się stworzyć jeszcze bardziej zachwycającą formę, znacznie agresywniejszą niż Impreza. WRX STI należy do IV generacji tego sportowego samochodu, który zyskał nowy zderzak, jeszcze wygodniejsze fotele czy ciepłokrystaliczny wyświetlacz nawigacji satelitarnej. Można pokusić się o stwierdzenie, że to unowocześniona wersja legendy, która doskonale przystosowała się do obecnych, niemałych przecież wymagań kierowców. Wsiadając do WRX STI ma się wrażenie, że za moment rozpocznie się rywalizacja. Auto czeka tylko na wrzucenie biegu i zdobycie mety. Turbodoładowanie, umożliwiające uzyskanie mocy 305 KM, obiecuje bardzo wiele i bynajmniej nie rozczarowuje. Ale przy tym wszystkim to wciąż lubiana i ceniona przez wielu Impreza, o czym świadczy charakterystyczny kształt nadwozia, wlot powietrza na masce czy masywny, kanciasty zderzak. Zarówno starsi kierowcy pamiętający możliwości Imprezy, jak i ci nieco młodsi zdobywcy szos, z pewnością docenią sportowego ducha Subaru WRX STI, który pozostaje niezmienny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here