Sprawdzone pomysły na prezent dla survivalowca
fotolia.com, #236114597: artrachen

Znalezienie idealnego prezentu dla fana survivalu na początku może wydawać się dość trudne. Na szczęście dzięki kilku naszym podpowiedziom szybko wybierzesz coś, co wpisze się w gust takiej osoby. Poznaj ciekawe propozycje na prezent, przydatne w sztuce przetrwania.

Czym właściwie jest survival?

Survival, jak sama nazwa mówi, oznacza sztukę przetrwania. Jego podstawowa idea jest taka, że dzięki specjalnym umiejętnościom i odpowiedniemu sprzętowi możemy poradzić sobie w najtrudniejszych warunkach. Survivalowcy to osoby, które lubią sprawdzać, jak zachowają się w określonych sytuacjach i zdobywać nowe umiejętności. Produkty, z których korzystają, to przede wszystkim rzeczy przydatne w terenie, umożliwiające przeżycie, obronę, polowanie, czy  rozpalenie ognia. Powinny być trwałe i wykonane z materiałów odpornych na różne warunki atmosferyczne.

Gadżety, o których marzy każdy fan survivalu

Oczywiście każdy z nas jest inny, dlatego pomiędzy osobami zajmującymi się survivalem również znajdziemy sporo różnic. Jednak wśród przeznaczonych dla nich sprzętów dostępny jest szeroki zakres przedmiotów uniwersalnych, które przydadzą się każdemu bez względu na upodobania, wiek czy płeć. Pierwszymi przydatnymi gadżetami, które zachwycą fana survivalu, są noże taktyczne i scyzoryki. W przypadku tego pierwszego, mniej znanego akcesorium, główną zaletą jest funkcjonalność i łatwość użytkowania. Najczęściej korzystają z nich służby mundurowe, czyli wojsko i policja, jednak cieszą się równie dużą popularnością wśród pasjonatów militariów i survivalu.

W rękach doświadczonej osoby takie ostrze zamienia się w taktyczny nóż survivalowy, który ułatwia przetrwanie w ekstremalnych warunkach. Ma świetne właściwości tnące i przyda się w wielu sytuacjach: w trakcie standardowych prac obozowych, podczas polowania, łowienia, a także skrobania i filetowania ryb. Kolejna na liście prezentów dla fana survivalu jest dobrej jakości lornetka. Może być wykorzystywana do obserwowania krajobrazu, a także do śledzenia ptaków i zwierzyny. Najlepiej, aby posiadała dobre parametry, umożliwiające obserwację na różnych odległościach i w trudnych warunkach.

nóż boker
fot. kolba.pl

Co jeszcze może się przydać?

Innym przedmiotem, mniej oczywistym, ale równie przydatnym, będzie specjalna apteczka. Chodzi o powiększony zestaw pierwszej pomocy, przeznaczony specjalnie dla osób długotrwale przebywających na świeżym powietrzu. Jest niezbędna na każdej wyprawie. Dzięki wodoodpornej powłoce i lekkiej, kompaktowej budowie, jej zawartość nie zniszczy się w razie zamoczenia, a całość będzie łatwa do przenoszenia z miejsca na miejsce. Specjalnie zaprojektowane przegródki ułatwią znalezienie odpowiednich medykamentów w krótkim czasie.

Z nieco droższych, ale równie ważnych gadżetów, warto wymienić osobisty, ultralekki filtr do wody. Taki sprzęt znajdziemy np. w sklepie internetowym kolba.pl. Pozwala na przefiltrowanie aż 370 000 litrów. Posiada specjalny, zaawansowany filtr w technologii 0,1 microna, który zatrzymuje 99,99% szkodliwych bakterii i pierwotniaków. Filtr z jednej strony ma ustnik, a z drugiej gwint umożliwiający dokręcenie go do butelek i systemów hydracyjnych. Urządzenie waży zaledwie 57 g i bez trudu zmieści się w kieszeni kurtki lub spodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here