Weekendowe podróże swoim autem mogą okazać się wspaniałą przygodą nie tylko dla młodych, ale również nieco starszych kierowców. Polska turystyka wbrew pozorom ma bardzo wiele do zaoferowania.

Dzięki internetowemu przewodnikowi od Mazdy, będzie można poznać wiele przepięknych miejsc i wielu fascynujących ludzi.

Czym jest slow driving?

Slow driving to nic innego, jak jazda bez konkretnego celu. Filozofia życia w stylu slow jest bardzo modna przede wszystkim w USA, a teraz wielkimi krokami za sprawą Mazda Motor Poland zadomawia się także w naszym kraju. Slow Road pozwala bez zbędnego pośpiechu cieszyć się bliskością natury i odkrywać na nowo nieprzetarte szlaki. Punkty Slow to wszystkie miejsca, które są nieodkryte przez kierowców, klimatyczne i mało znane.

Internetowa akcja Slow Road

Slow Road ma na celu wytyczenie widokowych i przepięknych polskich tras, na których będzie można odkryć wartościowe i ciekawe miejsca. Internetowy przewodnik to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych kierowców, którzy chcą chociaż na chwilę zapomnieć o zakorkowanych ulicach w centrum dużych miast i ponownie poczuć prawdziwą przyjemność jazdy swoim ulubionym autem.

Zwiedzanie pięknego Mazowsza

Projekt Slow Road zrealizowany został dzięki współpracy koncernu Mazda Motor Poland i Samorządu Województwa Mazowieckiego. Warto wspomnieć jednak o tym, że baza ciekawych miejsc w internetowym przewodniku Slow Road obejmuje również wiele innych województw, które mają bardzo wiele do zaoferowania. Mazowsze przez bardzo wiele długich lat było regionem całkowicie zapomnianym i niedocenionym turystycznie nie tylko przez mieszkańców stolicy. Już po przejechaniu kilkunastu kilometrów od Warszawy można jednak szybko przekonać się, że życie płynie tutaj w zupełnie innym tempie.

Dla kogo jest Slow Road?

Slow Road to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą odpocząć od hałasu i naładować swoje baterie na kolejne ciężkie dni w pracy. Weekendowy wypad samochodem może okazać się wspaniałym odpoczynkiem nie tylko dla ciała, ale również dla duszy. Osoby, które uwielbiają jazdę samochodem, kochają przepiękne trasy i cenią sobie lokalną kuchnię powinny jak najszybciej sprawdzić projekt Slow Road. Nie można zapominać także i o tym, że weekendowy wyjazd za miasto, to również wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu ze swoją rodziną lub najbliższymi przyjaciółmi.

Jazda tylko dla przyjemności

Podróż w stylu slow może okazać się wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla zagorzałych miłośników motoryzacji. Przyjemna jazda bez celu i z góry wyznaczonych tras, może być wspaniałą rozrywką także dla przysłowiowych „niedzielnych kierowców”. Przemieszczanie się z punktu A do punku B w dłuższej perspektywie jest naprawdę bardzo męczące, dlatego też warto postawić na spontaniczność i rozpocząć odkrywanie nowych szklaków. W przypadku popularnego slow drivingu jazda swoim samochodem jest już celem samym w sobie.

Podczas swobodnej wycieczki sami decydujemy, gdzie chcemy się zatrzymać, zasmakować czegoś w miejscowej restauracji albo po prostu podziwiać lokalne krajobrazy. Nie można zapominać również i o tym, że ciekawych tras można szukać nie tylko po całej Polsce, ale również na całym świecie. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wolny czas i benzyna w baku. Slow Road to znakomita przygoda i szansa na znalezienie inspiracji. Pamiętać należy również i o tym, że projekt Slow Road cały czas się rozwija, dlatego też za każdym razem możemy okryć zupełnie nowe miejsca.

Artykuł powstał we współpracy z Mazda Motor Poland https://www.mazda.pl/.