Przeziębienie u małego dziecka

Dzieci są bardzo delikatne i wrażliwe na różne czynniki zewnętrzne. Dlatego nie trudno u nich o przeziębienie. Szczególnie u dzieci, które mają częsty kontakt z innymi dziećmi w ich wieku, na przykład w przedszkolu albo w szkole. Najgorzej jednak jest gdy chorują bardzo małe dzieci, niemowlęta. Te nie potrafią wyrazić słowami tego co im jest, co je boli i często nie wiemy jak im pomóc. Nawet zwykły katar, może być dla takiego dziecka bardzo kłopotliwy i męczący.
Co na katar dla niemowlaka?
Kiedy zauważymy u maluszka pierwsze objawy zatkanego noska, trzeba jak najszybciej wdrożyć leczenie, by infekcja się nie rozrosła. Przede wszystkim w takich sytuacjach warto sięgnąć po tak zwaną gruszkę do noska, albo aspirator, dzięki którym będzie można odciągnąć wydzielinę z noska malucha. Tak małe dziecko nie potrafi jeszcze wydmuchać noska, dlatego bardzo ważne jest by mu ten nosek dobrze wyczyścić co jakiś czas. Gruszka jest bardzo prosta w obsłudze, bo wystarczy ją ścisnąć by zassała powietrze z wydzieliną. Aspiratorem odciąga się wydzielinę poprzez specjalną rurkę, za pomocą ust. Są też dużo bardziej skomplikowane aspiratory elektryczne, z których ofertą również warto się zapoznać.
Poza tym warto też zaopatrzyć się w maść dla niemowląt albo w plastry, które są nasączone olejkami eterycznymi, których zadaniem jest ułatwianie oddychania u niemowląt. W ostateczności można sięgnąć po specjalne krople i spraje do noska, które mają powstrzymać katar i jego rozwój. Jednak te trzeba używać z dużą ostrożnością.