sprzątanie
fot: pixabay.com

Domowe porządki są częsta przyczyna konfliktu w niejednym domu. Nic dziwnego, na co dzień jesteśmy tak przeładowani obowiązkami, że na sprzątanie nie wystarcza nam juz sił. Dotyczy to zarówno dorosłych jak im dzieci. Po pracy często pędzimy jeszcze na zajęcia dodatkowe, w międzyczasie robimy zakupy, obiad czy kolację Po tak intensywnym dniu po prostu padamy. Marzymy o kapieli i pójściu do łózka. A jeśli zostało nam jeszcze trochę sił to chcielibyśmy oderwać nasz myśli od codziennego kieratu, zrelaksować się w ulubiony sposób przy książce, serialu czy na fitnessie. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/sprzatanie-domu/

Ogrom obowiązków

Z reguły więc staramy się powierzchownie ogarnąć dom, zostawiajac gruntowne porządki na weekend. Jednak gdy nastaje w końcu sobota często okazuje się, ze tych zaległych spraw, które musimy nadrobić weekend, skumulowało się juz przez cały tydzień całkiem sporo. I znów sprzątanie spada na dół listy priorytetów. Uznajemy, że brudne okna są już takie brudne od dawna, że kolejny tydzień nie zrobi im różnicy. Tak naprawdę drażnią już nas jednak te zabrudzone szyby, przesz które ledwo co widać. Z zazdrością patrzymy na sąsiadów i znajomych, u których mieszkanie lśni o każdej porze dnia i nocy. Zastanawiamy się, jak oni to robią? Czy ich doba naciąga się, jakby była z gumy? Nie, prawda jest taka, że albo mają mniej obowiązków w ciągu dnia, albo zwyczajnie pozwalają sobie pomóc.

Skorzystaj z usług firm sprzątających

Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób korzysta z usług firm sprzątających. Nie wszyscy się do tego przyznają, wola uchodzić za ludzi, którzy wszystko zawsze maja pod kontrolą i ze wszystkim radzą sobie sami. W istocie jednak powierzają część najbardziej czasochłonnych i nielubianych zajęć domowych paniom sprzątającym. Najczęściej delegują im mycie okien, pracowanie, dokładne mycie łazienek zwłaszcza pozbycie się osadu z kamienia. To na ogół kilka godzin pracy w tygodniu. Wbrew pozorom nie musi więc to zrujnować naszego budżetu domowego. Warto spróbować zdjąć z siebie część tych obowiązków. 

Przeczytaj też: http://cialomarzen.pl/efekt-3d-na-rzesach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here