Poznaj Subaru od strony bezpieczeństwa

Subaru coraz więcej uwagi poświęca systemom bezpieczeństwa, które mają wpływ na komfortową jazdę. Obecnie wykorzystywane programy podchodzą do tych kwestii w innowacyjny sposób. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko wypadku na drodze, usprawnić kierowanie pojazdem oraz uchronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oto przegląd najciekawszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

Nowoczesne bezpieczeństwo

Bez względu na to, czy kupujesz używane Subaru, czy decydujesz się na to stojące w salonie dealera, możesz liczyć na pełne wsparcie systemów bezpieczeństwa sygnowanych tą japońską marką. Twórcy nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych robią wszystko, by zapewnić kierowcom nie tylko komfort, ale także 100-procentową pewność, że auto będzie solidnie trzymało się drogi w każdych warunkach.

Zapobieganie wypadkom i kolizjom

Poczynając od podwozia, a na silniku kończąc – niemal każda część Subaru dostosowana została do tego, by chronić kierowcę i pasażerów, minimalizując skutki kolizji lub wypadku. Obecnie w nowszych modelach Subaru można spotkać się z takimi rozwiązaniami, jak: Symmetrical AWD, VDCS oraz Active Torque Vectoring. Pierwszy z nich odpowiada za napędzanie oraz monitorowanie wszystkich kół, bez względu na warunki panujące na drodze. VDCS zachowuje prawidłowy kierunek jazdy, pilnując, by auto nie zjechało z ustalonej trakcji. W razie takiej sytuacji reaguje natychmiast. Z kolei Active Torque Vectoring usprawnia jazdę po krętych drogach, sterując momentem napędowym.

Bezpieczeństwo w każdym momencie

Oprócz wzmocnionego nadwozia, licznych poduszek powietrznych i aktywnego systemu pasów bezpieczeństwa na uwagę zasługują nieco bardziej nowoczesne rozwiązania: Technologia EyeSight, system SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) oraz ISR. Każdy z nich stanowi innowacyjne wyjście dla kierowców, którzy chcą mieć pewność, że bez względu na wszystko mogą liczyć na wsparcie technologiczne, które pozwoli im uniknąć zagrożenia na drodze. EyeSight to tak zwana druga para oczu kierowcy Subaru. Kamera stereoskopowa obserwuje przestrzeń wokół auta i przesyła trójwymiarowy obraz przestrzeni. W razie wykrycia niebezpieczeństwa ostrzega kierowcę. SRVD jest systemem, który pokazuje, co znajduje się w martwych polach. Dzięki czujnikom w porę zwraca uwagę na niekontrolowaną zmianę pasa. Wszystko po to, by auto prowadziło się bezpiecznie. Natomiast rozwiązanie ISR to Anioł Stróż Subaru. W razie wypadku lub groźnej kolizji system przekazuje informację o zdarzeniu do Centrum Monitoringu. Po określeniu położenia oraz rodzaju kolizji do kierowcy i pasażerów wysłana zostaje pomoc drogowa. Rozwiązanie dostępne jest w każdym nowym modelu.