Pęcherze i odciski na stopach nie są niczym przyjemnym. Wie o tym każdy, kto choć raz miał z nimi do czynienia. Choć są bardzo uciążliwe, istnieje też sporo sposobów na to, jak skutecznie sobie z nimi radzić i jak zadbać o stopy, aby takie przypadłości już nie powracały.

Pęcherze i odciski na stopach – jak im zapobiegać i leczyć?

Na to pytanie odpowiedzi szuka naprawdę dużo osób, zwłaszcza kobiet, które z całą pewnością chciałyby mieć piękne i zadbane stopy. O stopy warto dbać głównie zimą, kiedy to mróz i suche powietrze sprawiają, że skóra staje się sucha i osłabiona, oraz latem, gdy długotrwałe opalanie, przebywanie na zewnątrz i noszenie nieodpowiedniego obuwia, także może odbić się na stanie naszych stóp. Warto zrobić więc wszystko, co w naszej mocy, aby skóra przez cały czas była elastyczna i zdrowa.

Jeśli chodzi więc o zapobieganie pęcherzom i odciskom, najlepszą metodą będzie smarowanie stóp specjalnymi preparatami, które natłuszczają skórę i tworzą na niej specjalną powłokę ochronną.
Warto też wykonywać specjalne peelingi stóp, które umocnią skórę, a i usuną z niej drobne zanieczyszczenia.

Jeśli mowa natomiast o leczeniu pęcherzy i odcisków, z całą pewnością potrzebna jest cierpliwość oraz czas. Warto moczyć stopy w roztworze sody, który działa przeciwzapalnie i wygładzająco. Warto też zainwestować w odpowiednie obuwie. Przede wszystkim nie może być ono wykonane z plastiku i innych sztucznych tworzyw. Sprawdzi się więc naturalna skóra, która sprawia, że stopy się nie pocą, a co za tym idzie, nie doprowadza to do obcierania się skóry i powstawania na jej powierzchni, nieprzyjemnych i bolących bąbli.
Higiena w lato jest niezwykle ważna. Warto dość często polewać stopy zimną wodą, aby te nie puchły. Także puchnięcie bowiem może doprowadzić do tego, że skóra łatwiej będzie ulegać wszelkiego rodzaju otarciom, czy powstawaniu pęcherzy.

Odpowiednio dobrane kosmetyki, a także odpowiednie obuwie i higiena, z całą pewnością sprawią, że stopy będą piękne i przede wszystkim gładkie.

www.super-fit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here