Nowoczesne rozwiązania płatnicze

Żyjemy w czasach, w których robienie zakupów w polskich sklepach czy portalach internetowych już nas nie satysfakcjonuje. Zagraniczne odpowiedniki coraz częściej oferują lepszy towar za mniejsze pieniądze w porównaniu do rodzimych dostawców. Planując wakacyjny wypoczynek, chcemy mieć gwarantowaną pogodę, niezapomniane przeżycia, szukamy egzotyki – często niedostępnej w kraju. Również praca czy nauka za granicą nie są już ewenementem a stały się codziennością. Te wszystkie sytuacje spowodowały, że rynek finansowy otworzył się na usługi związane z przekazywaniem pieniędzy pomiędzy państwami. Transakcje takie stają się coraz szybsze, bardziej bezpieczne, jednak z uwagi na ilość i różnorodność walut cały czas nie są atrakcyjne finansowo w porównaniu do ich odpowiedników w ojczystej walucie.

Jak zrobić przelew walutowy?

Rozwiązaniem tego problemu mogą być specjalne serwisy transakcyjne jak np. https://eurotransfer24.com/. Za całkiem przyzwoitą prowizję przewalutują po atrakcyjnym dla klienta kursie wpłatę i przeleją na wskazane konto. Można w ten sposób zasilić synowi konto podczas jego wakacji w kraju, w którym obowiązuje waluta euro lub dokonać zakupów w sklepach lub na portalach internetowych poza granicami naszego kraju.

Rozwiązanie to jest dużo tańsze i równie wygodne jak robienie przelewów w obcej walucie ze swojego konta osobistego. Jest to idealny pomysł zwłaszcza dla kogoś, kto dokonuje takich wpłat okazjonalnie i nie potrzebuje się rejestrować czy wypełniać jakichś specjalnych formularzy. Ponadto nie jesteśmy zaskakiwani jakimiś dodatkowymi opłatami. Wpisujemy deklarowaną kwotę do wpłaty i od razu ukazuje nam się, ile euro za to otrzymamy, a zarazem ile pieniędzy oszczędzimy w stosunku do średniej ceny takich transakcji przy przelewie ze zwykłego konta osobistego.

Nowoczesne podejście do transakcji finansowych

Sam jestem ciekaw, jakie rozwiązania jeszcze nas czekają w przyszłości. Pamiętam, jakim zaskoczeniem dla mnie było wprowadzenie bankomatów, które obecnie, w dobie transakcji zbliżeniowych, płacenia kartą czy za pomocą telefonu komórkowego ze specjalną aplikacją przechodzą do lamusa. Kto wie, może już niedługo będziemy mogli dokonywać transakcji w jakiejś jednej międzynarodowej walucie, co zdecydowanie obniży koszty przeprowadzania takich transakcji i na takie serwisy transakcyjne będziemy patrzyć jak teraz na książeczki oszczędnościowe? Zresztą, takie cele przyświecały państwom Unii Europejskiej, które wprowadziły wspólną walutę euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here