Nauka języków

Świat rozwija się w ogromnym tempie i my również wymagamy od siebie coraz więcej. Nie chcemy bowiem zostać w tyle na tle innych i czuć się zacofanymi osobami. Uczymy się więc coraz więcej i pragniemy poszerzać swoją wiedzę na tyle na ile się da i na ile pozwala nam czas. Sam kilka miesięcy temu postanowiłem odmienić coś w swoim życiu i rozpocząć naukę języków obcych. Było mi bowiem głupio, gdy na licznych delegacjach znajomi z pracy dogadywali się bez problemu, a ja musiałem stać i słuchać, oraz głupio się uśmiechać. Postanowiłem więc, że przydało by mi się nauczyć dwóch języków, w których najczęściej się mówi w moim otoczeniu.

Był to język angielski i francuski, a ja zabrałem się do roboty kilka dni po tym, jak postanowiłem zrealizować ten plan. Zacząłem się uczyć angielskiego, gdyż znałem go już komunikatywnie i postanowiłem, że najpierw wyszlifuję go na blachę, a potem zajmę się drugim z pożądanych przeze mnie języków. Do nauki angielskiego postanowiłem zakupić kilka płyt CD, które były bardzo reklamowane w sieci i polecane przez ludzi. Jednakże nie chciałem się zamykać tylko i wyłącznie na jeden sposób nauki języka obcego i oglądałem też dużo filmów z napisami, tak by lektor nie zagłuszał dialogów i żebym mógł się bardziej na nich skupić.

Gdy podciągnąłem się z angielskiego, zacząłem się zastanawiać czy francuski jest trudny. Słyszałem go wiele razy w telewizji i na żywo, więc doskonale wiedziałem jak brzmi, ale nie znałem się zupełnie na gramatyce i na niczym, co bardziej z tym językiem związane. Postanowiłem, że do nauki tego języka będzie mi potrzebny nauczyciel, gdyż nie znam go zupełnie i w przeciwieństwie do angielskiego muszę zacząć edukację od zera. Dlatego też zapisałem się do jedynej szkoły w naszej miejscowości, która miała bardzo wysokie oceny i była na każdym możliwym forum polecana. Już po kilku lekcjach okazało się, że nie były to słowa rzucane na wiatr i że inni klienci mieli rację. W szkole nauki języka francuskiego panował pełen profesjonalizm i było się tam przyjemnie odnaleźć.

http://www.intelektualnie.pl/