Wybór skrzyniopalet zdaje się być dzisiaj bardzo duży. Z usług którego producenta skrzyniopalet warto skorzystać? Czy w ogóle istotne jest kto produkuje skrzyniopalety? Lepiej zdecydować się na skrzyniopalety plastikowe czy też metalowe?

Jakość skrzyniopalet

Niewątpliwie producent skrzyniopalet ma duże znaczenie z tego względu, że to on decyduje o ich jakości. Sama jakość natomiast ma oczywiste znaczenie. Słabe skrzyniopalety plastikowe zostaną bowiem szybko uszkodzone i będzie trzeba kupować nowe. Jest to więc niepotrzebny wydatek. Ponadto, niskiej jakości kistenom nie można ufać, gdyż zawsze istnieje ryzyko, że rozpadną się z towarem w środku.

Metal czy plastik?

Teoretycznie metal wydaje się być solidniejszym materiałem od plastiku. Jednakże, przynajmniej jeśli chodzi o skrzyniopalety, lepszym wyborem wydają się być jednak te plastikowe. Z czego to wynika?

Rzecz w tym, iż metal jest wytrzymalszy tylko w sensie mechanicznym. Rzec w tym, iż trudniej jest złamać element metalowy oraz materiał ten jest w stanie wytrzymać nieco większe obciążenie. Niemniej jednak dzisiaj plastik także pod tym względem wypada całkiem nieźle. Ponadto, w każdym innym sensie ma on większa wytrzymałość.

Przede wszystkim, skrzyniopalety plastikowe dobrze dają sobie radę w każdych w zasadzie warunkach atmosferycznych. Dlatego też nie ma nigdy problemów z ich przewożeniem. Inaczej jest natomiast z metolowymi skrzyniami, które nie znoszą wilgoci. Pod wpływem wody rdzewieją, przez co z czasem nie nadają się już do użytku.

W wielu przypadkach ważna jest także różnica w wadze skrzyniopalet plastikowych oraz drewnianych. Kisteny plastikowe są o wiele lżejsze co odgrywa szczególne znaczenie przy przewożeniu ciężkich towarów. Przeważnie bowiem pakuje się do ciężarówki maksymalnie dużo towaru, ażeby jak najwięcej oszczędzić. Niemnie jednak, wytrzymałość każdej ciężarówki czy przyczepy jest ograniczona. Zbyt ciężkiego towaru po prostu nie można więc zapakować. Kiedy natomiast skrzyniopalety są ciężkie, towarów można załadować jeszcze mniej.

W jakich kolorach powinny być kisteny?

Wydaje się, że producent skrzyniopalet powinien oferować klientom skrzyniopalety plastikowe co najmniej w kilku kolorach. Chodzi o to, iż zwykle w magazynach znajdują się skrzyniopalety w co najmniej 2-3 kolorach. Wszystko po to, aby bez trudu odróżniać od siebie poszczególne produkty. Ułatwia to niewątpliwie transport jak i organizację magazynu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here