Na czym polega korekta opadających powiek

Problem opadających powiek dotyczy większości kobiet po czterdziestce. Pierwszymi objawami są zwykle osłabienie i zwiotczenie skóry wokół oczu, potem pojawiają się charakterystyczne, ciężkie fałdki. Opadające powieki dodają lat i odbierają pewność siebie. Jak skutecznie się ich pozbyć?

Dlaczego z wiekiem powieki opadają?

Opadanie powiek to naturalny proces, który dotyczy większości kobiet. Starzejąca się skóra ma mniej kolagenu, staje się słabsza, mniej elastyczna, zaczyna delikatnie obwisać. Procesy starzenia się dotyczą zwłaszcza najbardziej delikatnych partii skóry – pierwsze zmarszczki i fałdki nie bez powodu pojawiają się w okolicach oczu. Inną przyczyną opadania powiek mogą być nagłe zmiany sylwetki. Spora utrata wagi, zwłaszcza w szybkim czasie, powoduje, że nadmiar skóry zaczyna obwisać, także na twarzy. Jako skutek uboczny mogą pojawić się opadające powieki.

Korekta opadających powiek – kiedy warto?

Nie zawsze odpowiednia, dopasowana do wieku i cery pielęgnacja, pomoże zatrzymać proces starzenia się. Kremy mogą opóźnić pojawienie się zmian, ale prędzej czy później skóra powiek i tak traci swoją jędrność. Wiele pań decyduje się wtedy na zabieg korekty opadających powiek. Zabieg przeprowadzany jest przez chirurga, po wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji. Jego skuteczność jest natychmiastowa: lekarz usuwa chirurgicznie nadmiar skóry, przywracając spojrzeniu lekkość i świeżość. Nacięcia są stosowane w miejscu naturalnych bruzd, by po zagojeniu były niewidoczne. Korekta opadających powiek jest szybka, bezpieczna, pozwala na nowo cieszyć się młodzieńczym, pełnym blasku spojrzeniem zamiast przygaszonych, zmęczonych oczu ukrytych pod opadającymi powiekami.

Gdzie wykonać zabieg na opadające powieki?

Zabieg na opadające powieki zawsze powinien być wykonywany przez lekarza specjalistę, w sprawdzonej klinice. Przed umówieniem się na wizytę, warto sprawdzić kwalifikacje chirurga, a także zapoznać się z opiniami o klinice. Trzeba pamiętać, że po zakwalifikowaniu na zabieg, lekarz zaleci odpowiednie przygotowanie się. Konieczna będzie także rekonwalescencja po zabiegu – skóra potrzebuje odpowiedniego, delikatnego traktowania, by szybko dojść do siebie i odzyskać zdrowy, ładny wygląd. Efekt jest jednak warty odrobiny cierpliwości.