Metody leczenia łuszczycy

Łuszczyca to choroba, za której podstawową przyczynę uznaje się ogólne osłabienie układu odpornościowego. W momencie, gdy przestaje on prawidłowo działać, może dojść do rozwinięcia się przeróżnych chorób, infekcji czy właśnie problemów typowo skórnych. Z racji tego, że łuszczycę diagnozuje się bardzo często, odkryto już wiele metod zdolnych do radzenia sobie z tą przypadłością. Niektóre z nich są metodami typowo naturalnymi, tak więc nie wymagają nawet konsultacji z lekarzem. Mimo wszystko zawsze warto się do niego zgłosić. Czasem nawet taka pozornie naturalna kuracja potrafi zaszkodzić skórze, jeśli nie jest do niej dobrze dopasowana.

Każdy, kto już w tym momencie ma problemy z łuszczycą, na pewno powinien wypróbować na sobie maść konopną. Maść konopną poleca się do pielęgnowania skóry mocno przesuszonej i łuszczącej się. Jeżeli w jej składzie wystąpi przynajmniej 50% oleju konopnego, wykaże się ona działaniem przeciwzapalnym oraz regenerującym. Oczywiście skład maści nie ogranicza się jedynie do tego oleju. Skoro stanowi on wyłącznie połowę jej zawartości, oznacza to, że produkt musi składać się z czegoś jeszcze. Tak oczywiście jest.

Maść konopna oprócz oleju konopnego dostarcza również do skóry inne substancje o podobnym działaniu nawilżającym i regenerującym. Zazwyczaj uzupełnia się ją masłem shea, czasem też olejkami eterycznymi albo np. ekstraktem z hyzopu, który ma za zadanie łagodzić i zmniejszać obrzęk. Wystarczy używać takiego produktu codziennie, aby już po tygodniu dostrzec wyraźną poprawę stanu skóry i by na własną rękę przeprowadzać efektywne leczenie łuszczycy. Maść konopna w tym momencie nie jest wcale trudno dostępna, ponieważ coraz częściej pojawia się nawet w drogeriach i normalnych sklepach kosmetycznych. Warto też pytać o nią w aptekach i punktach ze zdrową bądź ekologiczną żywnością. W razie czego można również zamówić ją przez Internet, gdzie powinna być zresztą najtańsza.

Ostatnio dość modnym zabiegiem wykorzystywanym właśnie w leczeniu łuszczycy stała się natomiast fotochemioterapia, określana też mianem terapii PUVA. Wykorzystuje ona przede wszystkim działanie światła. Jest stosowana zarówno przy leczeniu łuszczycy, jak i przy leczeniu innych chorób skórnych, takich jak bielactwo, trądzik bądź łysienie plackowate.

Fotochemioterapia zapewnia pacjentom znakomite efekty, które widoczne są gołym okiem. Terapię PUVA przeprowadza się przy tym na kilka sposobów, dzięki czemu można idealnie dopasować jej przebieg i właściwości do potrzeb i wymagań konkretnej osoby. Najpopularniejsza jest oczywiście metoda klasyczna. To przy niej pacjent przyjmuje wskazane środki doustnie na kilka godzin przez zaplanowanym zabiegiem, by później poddać się naświetlaniu UVA. Nieco więcej na temat tej metody można przeczytać na portalu wrosinski.pl. Na pewno warto na niego wejść, by przy okazji zapoznać się jeszcze z różnymi przyczynami i objawami łuszczycy. Zawsze trzeba najpierw poznać dokładnie swojego wroga, zanim zacznie się z nim walczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here