Zorganizowana integracja stanowi dla każdej grupy ludzi ważny etap w kształtowaniu więzi i zdolności do współpracy. Korzystają z niej firmy, grupy znajomych, drużyny sportowe czy różnego rodzaju organizacje społeczne, zrzeszające wielu ludzi. Tego typu działania okazują się wyjątkowo skuteczne, gdy poszczególne osoby spędzają ze sobą wiele czasu na co dzień, a integracja odbywa się w specjalnych warunkach, całkowicie odmiennych od tych, które występują np. w zakładzie pracy czy podczas regularnych treningów (dotyczy zespołów sportowych).

Możliwość poznania od innej strony osób, które widzi się bardzo często, w znacznym stopniu wzbogaca relację, niejednokrotnie otwierając w jej historii nowy rozdział. Jak skutecznie organizować imprezy firmowe we Wrocławiu? Istnieje wiele sposobów, poniżej kilka z nich.

Spływ kajakowy

Tego typu aktywność to doskonały sposób na dobrą zabawę dla większej grupy osób. Specyficzne warunki, jakie panują podczas spływu, wspólne przebywanie na łonie natury i możliwość „odcięcia od świata” to okazja do rozmów i nawiązania nowego rodzaju współpracy, np. podczas przenoszenia kajaka ponad wywróconym pniem.

Możliwy jest również wariant oparty na rywalizacji „w dwójkach”, czyli wyścigi. Po zakończeniu trasy na uczestników może czekać miejsce na ognisko lub grilla z przygotowanymi materiałami do samodzielnego rozpalenia ognia. Imprezy integracyjne we Wrocławiu często odbywają się według opisanego scenariusza, kończąc się już po świcie następnego dnia.

Warsztaty muzyczne dla całej grupy

Ciekawym rodzajem zbiorowej aktywności są specjalne warsztaty muzyczne. Żeby skutecznie rozbudziły one ducha zespołu, muszą jednak spełniać kilka warunków. Ważne jest, aby zaangażowani we wspólną grę byli wszyscy uczestnicy. Najłatwiej osiągnąć taki efekt, wykorzystując w tym celu instrumenty perkusyjne.

Łatwe rytmy każdy jest w stanie odtworzyć po krótkim instruktażu, natomiast przeżycie, towarzyszące wspólnemu ich wygrywaniu w gronie kilkudziesięciu osób jest niepowtarzalne. Imprezy firmowe we Wrocławiu niejednokrotnie zawierają tego typu warsztat, który ma w sobie coś pierwotnego – w dawnych afrykańskich plemionach w ten sposób bawiło się razem wiele osób, zapadając nawet w coś w rodzaju muzycznego transu.

Gry miejskie

Impreza integracyjna we Wrocławiu, ze względu na bogatą topografię miasta, może zawierać w swoim programie grę miejską. Szereg zadań do wykonania oraz presja czasowa niemal zmuszają jej uczestników do podjęcia współpracy i sprawnego rozdzielenia obowiązków. Poszczególne zadania mogą natomiast odsłonić talenty członków zespołu, o których istnieniu reszta do tej pory w ogóle nie zdawała sobie sprawy, nawet mimo wieloletniej znajomości. To również okazja do obrania przez poszczególne osoby charakterystycznych ról (np. przywódczych), niezbędnych w kształtowaniu grupy i zacieśniających więzi pomiędzy jej uczestnikami.

Paintball

W męskim gronie (choć nie tylko) niekwestionowaną pozycję zajmuje od dawien dawna paintball. We Wrocławiu wiele imprez integracyjnych rozpoczyna się od tej rozrywki, by zakończyć się wieczorem w klubie. Podczas strzelania obecny jest motyw rywalizacji z przeciwnym zespołem. Żeby jednak odnieść zwycięstwo, trzeba wznieść się na wyżyny pracy zespołowej, bowiem bez niej klęska jest pewna.

Niecodzienne warunki sprawiają, że tego typu rozgrywki wspomina się przez długie miesiące bądź nawet lata. Paintball we Wrocławiu i okolicach może być szczególnie atrakcyjny, ze względu na duży wybór miejsc do tej gry. Co więcej jest ona niemal całkowicie bezpieczna, ale mocno wymagająca zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym (taktycznym).

To tylko niewielka część spośród licznych pomysłów na imprezy firmowe we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach. W repertuarze firm eventowych mieszczą się również specjalne imprezy tematyczne, zawierające motyw przewodni. Dobrym rozwiązaniem może być także odwiedzenie toru gokartowego czy kręgielni lub zorganizowanie pokazów barmańskich, rzecz jasna z możliwą degustacją powstałych trunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here