Lotnisko w podkrakowskich Balicach co roku obsługuje niemalże 5 milionów podróżujących. Możemy polecieć stąd zarówno do miast europejskich, jak i tych położonych w innych zakątkach globu. Jeżeli również chcesz skorzystać z lotniska w Balicach, sprawdź razem z nam, jak można na nie dojechać!

Balice to niewielka miejscowość pod Krakowem, która stała się znana przede wszystkim ze względu na zlokalizowany tutaj port lotniczy. Jest on dogodnie umiejscowiony, ponieważ w pobliżu przebiega autostrada A4, wobec tego dojazd samochodem od zachodniej strony jest ułatwiony. Na lotnisko możemy dostać się kilkoma środkami transportu – samochodami, autokarami oraz busami, autobusami krakowskiej komunikacji miejskiej oraz pociągami.

Samochód

Na port lotniczy możemy dojechać zarówno taksówką, jak i własnym samochodem. Do wyboru mamy też wiele miejsc parkingowych, dlatego możemy wybrać dla siebie wygodny parking lotnisko Balice posiada własne miejsca, ale możemy też wybrać tańsze parkingi prywatne zlokalizowane nieco dalej.

Pociąg

Na lotnisko możemy dojechać też nowoczesnymi pociągami, które obsługiwane są przez Koleje Małopolskie. To zdecydowanie najszybszy sposób na dojazd z centrum Krakowa – czas dojazdu z Dworca Głównego to około 17 minut. Pociąg kursuje również z Wieliczki. Ceny biletów to 9-12 złotych.

Autobusy – komunikacja miejska

Z Krakowa na lotnisko kursują dwie linie autobusowe dzienne oznaczone numerami 208 oraz 252 oraz jedna linia nocna o numerze 902. Za normalny bilet jednoprzejazdowy zapłacimy 4 złote.

Autokary i busy

Na lotnisko kursuje też wiele autokarów i busów z różnych miejscowości, między innymi w Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, Krosna, Gliwic, Rybnika, a także z czeskich miejscowości. Są one obsługiwane przez prywatne linie autokarowe i busy, w tym przez firmy Neobus oraz Tiger Express. Ceny uzależnione są od trasy.

Wypożyczalnie samochodów

Warto również wskazać na możliwość wypożyczenia samochodu w Krakowie oraz na lotnisku. To opcja dla osób, które chcą poruszać się wygodnie i szybko. Punkty wynajmu pojazdów znajdują się bezpośrednio w terminalu lotniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here