Kupujemy przenośny basen do ogrodu

Własny basen to duży komfort dla domowników. Niestety jednak, wybudowanie porządnego, dużego basenu, w którym można swobodnie pływać to duża inwestycja. Alternatywą mogą być baseny stelażowe, rozporowe lub dmuchane. Baseny tego rodzaju mogą osiągać rozmiary, które pozwalają na pływanie w nich. Są wygodne w transporcie, a ich instalacja nie nastręcza zbyt wiele trudności. Można je kupić w sklepie ze sprzętem ogrodniczym lub ze sprzętem sportowym. Poniżej znajdzie się krótkie porównanie basenów ogrodowych.
Najważniejszą zaletą basenów rozporowych i dmuchanych jest przede wszystkim ich stosunkowo niska cena: dobrej jakości basen stelażowy mieszczący kilka osób, o wysokości około 1,2-1,4 m można mieć już za około 4 tysiące złotych. Ceny basenów dmuchanych zaczynają się natomiast już od kilkuset złotych. Jak więc widać, za niewielkie pieniądze można sprawić dzieciom mnóstwo zabawy, a dorosłym świetne miejsce do spędzania letnich dni w ogrodzie. W porównaniu z basenami mobilnymi, stacjonarne baseny (które budujemy po przygotowaniu dla nich dołu w ogrodzie, wykafelkowane i wyposażone w specjalne systemy wodociągowo-kanalizacyjne) są nieporównywalnie drogie.

Baseny dmuchane
Wspomniane tanie baseny dmuchane charakteryzują się niską cena i są zwykle wybierane przez rodziców, którzy chcą sprawić radość swoim dzieciom podczas upalnego lata. Baseny dmuchane osiągają stosunkowo niewielkie rozmiary. Nie są tak trwałe jak baseny stelażowe o konstrukcji drewnianej lub metalowej: nie tylko łatwo jest je przedziurawić, ale ich materiał niszczeje pod wpływem działania promieni słonecznych. Zwykle nie są zbyt głębokie, co pozwala zachować bezpieczeństwo w przypadku dzieci – trudno jest się w nich utopić.

Niewielki basen dmuchany dla dzieci
źródło: ogrodosfera.pl

Baseny rozporowe
Baseny rozporowe to propozycja dla osób, które chcą znaleźć coś bardziej wytrzymałego i stabilnego od basenów dmuchanych i których jednocześnie nie interesują rozłożyste baseny stelażowe. Baseny rozporowe nie mają sztywnych ścianek stabilizowanych żadną konstrukcją. Są zbudowane w taki sposób, aby napierająca na ścianki woda trzymała je w pionie. Zwykle są produkowane z poliestru i PCV, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe.

Tak wygląda rozporowy basen do ogrodu.
Fot. Ogrodosfera

Baseny stelażowe
Baseny stelażowe osiągają niezwykle duże rozmiary i są także niebywale wytrzymałe. Wszystko dzięki stelażowi, na których się trzymają. Ich ceny zaczynają się od kilkuset złotych ( w przypadku bardzo niewielkich rozmiarów). Basen stelażowy to doskonała propozycja dla osób, które chcą mieć w ogrodzie basen o pokaźnych rozmiarach, a które jednocześnie nie chcą przekopywać ogrodu w celu zbudowania takowego z betonu. Niestety jednak, basen stelażowy, który wielkością i głębokością dorównywałby temu znanemu z rezydencji gwiazd Hollywood to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.
Baseny stelażowe można obić z zewnątrz materiałem imitującym drewno, dzięki czemu zyskują one naturalny, harmonizujący z ogrodem wygląd.
Na zdjęciu: niewielki basen stelażowy
Więcej o tym jak wybierać baseny ogrodowe na tej stronie.

http://www.wypaplani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here