Nauka języków w domu
fot. Pexels.com

Przez panującą na całym świecie pandemię musisz więcej przebywać w swoim domu. Warto maksymalnie wykorzystać ten czas, ucząc się na przykład nowych języków. Gdy tylko życie znów wróci do normalności, będziesz mógł wykorzystać nowo nabytą umiejętność podczas licznych podróży. 

 Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/jezyki-5-jezykow-ktorych-warto-nauczyc/

Jaki język wybrać do nauki?

Istnieje wiele czynników decydujących o tym, który język warto znać. Wszystko zależy od naszych potrzeb – chcemy często podróżować po świecie, znaleźć dobrą pracę za granicami naszego kraju, a może po prostu nabyć nową umiejętność, która poszerzy nasze horyzonty? W tym artykule przedstawimy Ci kilka języków, których z różnych powodów opłaca się nauczyć.

Język mandaryński – najtrudniejszy na świecie

Języka używa blisko miliard ludzi. Zaraz po języku angielskim jest najchętniej wykorzystywanym językiem w komunikacji z innymi. Niestety jego nauka nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego warto go poznać? Chiny zdobywają coraz mocniejszą pozycję w światowej gospodarce, dlatego jeśli planujesz pracować za granicą, język mandaryński będzie dobrym wyborem.

Język hindi – z ogromnym potencjałem

Ten język również nie należy do najłatwiejszych. Zaraz po języku mandaryńskim niesie ze sobą duże perspektywy, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek pracy – kraje europejskie chętnie pozyskują nowych pracowników, którzy pomogą im w skutecznej komunikacji z Indiami.

Język arabski – dominujący w wielu krajach

Kolejny trudny język do opanowania ze względu na różnorodność występowania odmiennych dialektów. Arabski występuje w wielu krajach – od tych znajdujących się w Azji Południowo-Wschodniej i Afryce Północnej aż po samą Europę.

Język hiszpański – jeden z łatwiejszych

Hiszpański to jeden z najpopularniejszych języków na świecie, a co ważniejsze jest dość łatwy w opanowaniu. Językiem hiszpańskim posługują się głównie mieszkańcy Europy Zachodniej i Ameryki Północnej.

Język rosyjski – popularny w Europie Wschodniej

Język rosyjski również nie powinien nam przysporzyć większych problemów w nauce. Jego alfabet jest łatwy do opanowania, mimo że na pierwszy rzut oka wygląda dość egzotycznie. W krajach słowiańskich i azjatyckich często jest traktowany na równi z językiem angielskim w codziennej komunikacji.

Zobacz także: http://www.miasto-dialogu.pl/ekologia-dla-nowych-pokolen-jaki-swiat-zastana-za-kilkadziesiat-lat/