Kusi nie tylko cennymi zabytkami, ale i atrakcjami o charakterze przyrodniczym. Słowacja to kraj niezwykle różnorodny, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Liczne atrakcje tego państwa sprawiają, że polskie biura podróży coraz chętniej organizują wycieczki na jego teren. Jakie obiekty są ich najczęstszym celem?
Słowacja to kraj mogący się pochwalić pięknymi jaskiniami. Każda z nich ma swą wyjątkową formę, każda urzeka swym pięknem i bogactwem szaty naciekowej. Wśród tych, do których polskie wycieczki zaglądają bardzo chętnie, pojawia się Jaskinia Harmanecka. Znajduje się ona w południowej części Wielkiej Fatry – ciekawej grupy górskiej, która już teraz cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród miłośników górskich wędrówek i aktywnego wypoczynku. Jaskinia, którą można zwiedzać dzięki specjalnie wyznaczonej tu trasie turystycznej, dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego obszaru i sprawia, że turyści z Polski jeszcze chętniej zaglądają w te strony. Czym wyróżnia się owa jaskinia?
Jaskinia Harmanecka odkryta została w 1932 roku, choć nie brak informacji świadczących o tym, iż jej fragmenty znane były już znacznie wcześniej. Od 1950 roku jest ona atrakcją turystyczną, której poznawanie ułatwia specjalna trasa turystyczna. Jaskinia ta powstała w wapieniach triasowych, a duży wpływ na jej obecny wygląd miały trzęsienia ziemi. Do dziś można tu podziwiać wielkie, zawaliskowe komnaty, choć nie brak tu i takich „dekoracji”,które powstały jako skutek działalności wody. Całość robi ogromne wrażenie na zaglądających tu turystach, dzięki czemu Jaskinia Harmenecka jest jedną z ważniejszych atrakcji, jakimi przyciąga miłośników podziemnych tras turystycznych Słowacja. Kto w czasie wycieczki po tym kraju zajrzy do owej jaskini, ten będzie mógł przeżyć wyjątkową przygodę. Podziemne atrakcje mogą przecież oczarować każdego swym pięknem oraz wyjątkowym charakterem.

http://www.patland.pl/