Jakie ściany pasują do brązowych mebli?

Wybór koloru ścian, to bardzo ważna kwestia, kiedy mowa jest o prawidłowym urządzeniu naszego mieszkania. Nie jest to jednak prosta rzecz. Warto bowiem wiedzieć, że kolor ścian powinien korespondować w pełni z kolorem mebli, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Jak jednak wybrać go w odpowiedni sposób? Dopasowanie koloru ścian do mebli nie zawsze jest prostym zadaniem. To, w jaki sposób je dopasujemy, w dużej mierze zależne jest od tego jak dużym pomieszczeniem dysponujemy. Sprawdźmy, w jaki sposób najlepiej dopasować brązowe meble do koloru ścian.

Brązowe meble – jakie ściany?

Prawdą jest, że odpowiednie dopasowanie koloru ścian do brązowych mebli nie jest łatwe. Musimy bowiem bardzo dokładnie zastanowić się nad tym jak te dwa elementy ze sobą połączyć, aby zachować odpowiedni balans. Warto zwrócić uwagę na to, że jeśli dobierzemy zbyt ciemny kolor ścian do brązowych mebli, możemy uzyskać wrażenie ciężkości. dodatkowo, w mniejszym pomieszczeniu brązowe meble, szczególnie, jeśli będą one w ciemniejsze, nie sprawdzą się. Rozmiar pomieszczenia, jak również odcień brązu naszych mebli – to zdecydowanie dwa najważniejsze czynniki, które będą decydowały o tym, jaki kolor ścian będzie do nich najbardziej pasował.

A co kiedy nasze mieszkanie jest małe?

W przypadku, kiedy nasze mieszkanie jest małe, nie musimy rezygnować z zakupu brązowych mebli. Alternatywą tutaj jest zakup mebli brązowych w jaśniejszym odcieniu. Ważne dla nas powinno być bowiem przede wszystkim to, aby nadać naszemu mieszkaniu wrażenia iż jest ono większe niż w rzeczywistości.

Kontrasty są zawsze w modzie

Niezależnie jednak od tego, czy dysponujemy dość dużym pomieszczeniem, czy też raczej mniejszym, połączenie koloru ścian z brązowymi meblami na zasadzie kontrastu jest niemalże zawsze dobrym rozwiązaniem. Jeśli nasze mieszkanie jest większe, możemy pozwolić sobie na zdecydowanie więcej swobody w połączeniach kolorystycznych. Ciemnobrązowe meble, doskonale sprawdzają się w połączeniu z jasnymi ścianami. Jasnobrązowe meble, dobrze łączą się z ciemniejszymi ścianami. Pamiętajmy jednak o tym, aby stosować kolory z palety w tonacji ciepłej. Brązowy to ciepły kolor i dobieranie ścian w zimnym odcieniu, może wpłynąć niekorzystnie na ostateczny efekt.

Połączenie koloru ścian i brązowych mebli w małych pomieszczeniach

W przypadku małych mieszkań, warto stosować zasadę bezpiecznego łączenia ze sobą kolorów. Jeśli zatem mamy jasnobrązowe meble, starajmy się dobrać do nich także jasny kolor ścian. Świetnie w tym przypadku sprawdzają się wszelkie odcienie żółci. Dobrze może zadziałać też jasnopomarańczowy kolor ścian – nie tylko pokój nie zostanie pomniejszony, ale też nadamy mu cieplejszego charakteru.

Stosując się do wszystkich powyżej opisanych wskazówek, z całą pewnością uda nam się w odpowiedni sposób dobrać kolor ścian do bazowych mebli. Musimy jednak pamiętać o tych najważniejszych zasadach, które dotyczą nie tylko wielkości pomieszczenia, ale też odcienia brązu, w którym wykonane są nasze meble.

http://www.designsekcja.pl/