Jakie paletopojemniki oferują współcześni producenci?

0
437

Przewożenie żywności ma szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie w transporcie najczęściej dochodzi do poważnego uszkodzenia transportowanego towaru. W przypadku świeżych produktów spożywczych jak chociażby warzywa i owoce, wszelkiego rodzaju drgania i uderzenia czy zgniecenia, są natychmiast widoczne na żywności, więc w pierwszej kolejności to sklepy i delikatesy dbające o swój prestiż sięgnęły po jakościowe i certyfikowane paletopojemniki to transportu swoich produktów do klienta. Szczególnie w okresie wzmożonych zakupów online i przerzucenia się sporej części konsumentów na zakupy elektroniczne, sprzedaż paletopojemników zdecydowanie wzrosła – nie tylko dlatego, że tak zabezpieczona żywność zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej się przewozi. Również wszelkiego rodzaju innego materiały – farmakologiczne czy przetworzone i zapakowane już produkty – o wiele łatwiej przenosić czy dezynfekować, jeśli te od samego początku znajdowały się w bezpiecznym opakowaniu paletopojemnika.

Paletopojemniki do przeważone płynnych surowców

Od wielu lat paletopojemniki stosowane są w przemyśle i produkcji, do przewożenia i zabezpieczenia płynnych surowców. Nie sposób wyobrazić sobie chociażby przemysł petrochemicznych czy gastronomiczny bez nich, ale różnego rodzaju i konstrukcji paletopojemnik z całą pewnością znaleźć można także na zapleczu technicznym niejednego warsztatu samochodowego czy stolarskiego. Wszystko dlatego, że przechowywanie rozmaitych cieczy i płynów w specjalnie do tego celu przygotowanych i zabezpieczonych kratownicą paletopojemnikach jest bardzo wygodne i bezpieczne. Nie tylko taka ciecz jest bezpieczna, ponieważ jest odporna na promieniowanie UV czy dostęp osób nieupoważnionych, ale przy okazji podlega także bardzo łatwemu transportowi – wystarczy nieduży wózek widłowy, aby przewieźć paletopojemnik nawet o bardzo nietypowych, wielkogabarytowych rozmiarach.

Certyfikowane pojemniki z wzmacnianym wiekiem

Nie wszystkie paletopojemniki na rynku posiadają odpowiednie certyfikaty, ale wielu producentów faktycznie chwali się spełnianiem przez swoje produkty specjalnych, dodatkowych rygorystycznych norm. Zazwyczaj odnoszą się one od odporności mechanicznej na złamania i uszkodzenia fizyczne opakowania i należy przy tym oczywiście pamiętać, że to paletopojemnik wyposażony w dodatkowe rozkładane wieko będzie zawsze o wiele bardziej bezpiecznym rozwiązaniem aniżeli otwarte pojemniki. Praktycznie wszystkie proponowane dzisiaj rozwiązania takie jak paletopojemnik są rozkładane, dzięki czemu zarówno przed transportem jak i po zakończonym transporcie, mogą być wygodnie i szybko złożone. W takiej złożonej formie, w zależności od swojej konstrukcji i przeznaczenia, mogą one zajmować nawet do 70% mniej miejsca, co jest oczywiście ogromnym zyskiem z punktu widzenia firmy dostawczej.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/