Jak używać kleju Magic w scrapbookingowych projektach?

0
919

Wykonując prace w technice scrapbookingu czy cardmakingu, najważniejszym aspektem dla twórcy nie jest wyłącznie ich atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim trwałość i schludność. Nawet najpiękniejszy projekt, ale z zaciekami od nadmiaru kleju, pofalowanym papierem czy z odpadającymi elementami nie zyska dobrej recenzji. Dlatego oprócz bogatej wyobraźni potrzebny jest również klej Magic, który nie tylko ułatwi wykonywanie prac, ale również pomoże zachować ich atrakcyjny wygląd.

Najprawdopodobniej najlepszy klej na rynku

Niezastąpiony nie tylko w pracowniach artystyczno-plastycznych, ale również w przedszkolach, szkołach, uczelniach technicznych, biurach, modelarniach, introligatorniach oraz wszędzie tam, gdzie duży nacisk kładzie się na wysoką jakość produktów do klejenia. Klej Magic ceniony jest przede wszystkim za wyjątkową trwałość, ale również elastyczność czy transparentność (po wyschnięciu). Połączenie tych czynników sprawia, że znajduje zastosowanie przy klejeniu rozmaitych powierzchni. Do czego może być wykorzystywany? Przede wszystkim do łączenia papierowych elementów i grzbietów książek, a także porcelany, ceramiki, drewna, tkaniny, folii, styropianu, tektury, betonu czy ikebanów. Z uwagi na ogromne zainteresowanie klejem Magic, w sprzedaży można nabyć go w dwóch wariantach: jako klej z aplikatorem do nanoszenia cienkich, precyzyjnych warstw oraz bez aplikatora do łączenia dużych powierzchni.

Kilka zasad korzystania z kleju Magic

Choć wspomniany klej – ze względu na swoje właściwości – jest mistrzowski, praca z nim nie zawsze jest łatwa i przyjemna. Szczególnie, kiedy mamy z nim do czynienia po raz pierwszy. Pewnie niejednokrotnie przekonało się o tym wielu scraperów i scraperek. Cieknący klej, pękająca tubka czy zapchana końcówka – to tylko kilka z najczęściej zgłaszanych problemów, z którymi łatwo można sobie poradzić!

Na pękającą tubkę z klejem Magic pomoże jego systematycznie zwijanie od końca. Jest to szczególnie ważne, albowiem podczas wyciskania klej nie cofa się do początku opakowania i tym samym jego tubka nie jest narażona na ciągłe zgniatanie, które ostatecznie prowadzi do owego pękania. Po drugie, do przyklejania małych detali, jak bywa to w scrapbookingu czy cardmakingu najważniejsza jest precyzja. A tą może zapewnić właściwe otwieranie kleju Magic. W tym celu zaleca się, aby do przekłucia używać igiełki lub szpilki zamiast nakrętki. Pomimo odpowiedniego otwarcia, nadal jest mało precyzyjny? Jeśli tak, warto przelać klej Magic do precyzyjnej buteleczki z ultracienkim aplikatorem. Innym sposobem na przyklejanie filigranowych ozdobników jest nałożenie kleju na podkładkę i nabieranie go poprzez delikatne tapowanie.