Jak ściągnąć tipsy?

Nie wszystkie kobiety mogą zapuścić silne i ładnie wyglądające paznokcie. W takich przypadkach warto zdecydować się na tipsy – sztuczne paznokcie (żelowe lub akrylowe), które profesjonalnie wykonane są prawdziwą ozdobą dłoni. Nie zawsze jednak wiadomo jak ściągnąć tipsy, kiedy zajdzie w końcu taka konieczność. Oto kilka etapów, jakie należy wykonać, aby zdjąć sztuczne paznokcie akrylowe:
1. skrócenie brzegu paznokcia oraz spiłowanie wierzchniej warstwy tipsa (należy pamiętać, aby nie uszkodzić przy tym naturalnej płytki paznokcia);
2. moczenie tak przygotowanych paznokci w miseczce z acetonem (lub specjalnym płynem przeznaczonym do zdejmowania tipsów akrylowych) przez minimum 20 minut – ma to na celu zmiękczenie tipsów; zamiast tego można również do każdego paznokcia przyłożyć wacik obficie zmoczony acetonem i owinąć paznokcie folią aluminiową lub sięgnąć po specjalne naparstniki (dostępne w sklepach internetowych) do zdejmowania sztucznych paznokci – pojemniczki z otworem na palec, do których wlewa się aceton i zakłada na paznokcie;
3. delikatne podważenie miękkiego tipsa patyczkiem i odklejenie go od płytki paznokcia;
4. wyrównanie powierzchni naturalnej płytki paznokcia polerką oraz posmarowanie jej odpowiednim kremem pielęgnacyjnym, a następnie zastosowanie odżywki – ma to na celu regenerację paznokci zniszczonych w wyniku noszenia tipsów.

Usunięcie tipsów żelowych wymaga spiłowania wszystkich warstw masy żelowej nałożonych na płytkę (po wcześniejszym skróceniu brzegów). Należy tym bardziej uważać, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokci – w tym celu zmieniamy pilnik z gruboziarnistego na drobnoziarnisty w miarę zbliżania się do naturalnego paznokcia. Po tym zabiegu, tak jak w przypadku paznokci akrylowych należy zadbać o odpowiednią pielęgnację naturalnych paznokci za pomocą kremów i odżywek nawilżających, pielęgnujących i regenerujących.
Warto pamiętać o każdorazowej konieczności zmiany tipsa w przypadku dostania się powietrza między naturalną płytkę, a sztucznego paznokcia – zapobiegnie to stanom zapalnym i zakażeniom grzybiczym.

http://www.malamama.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here