Inwestowanie w złoto

Inwestowanie nie musi jedynie oznaczać przechowywanie swoich oszczędności na lokacie bankowe, gdzie oprocentowanie jest niewielkie i nie daje możliwości osiągnięcia większych zysków. Dobrze jest więc sprawdzić, jakie możliwości daje nam dzisiejszy rynek. Przy dobrym rozeznaniu znajdziemy kilka ciekawych wariantów, które być może przypadną nam do gustu.

Ogromny potencjał niesie ze sobą na przykład złoto inwestycyjne, które od wieków uznawane jest za najcenniejszy kruszec mogący zagwarantować bogactwo na długie lata.

Inwestowanie w złoto nie musi dotyczyć jedynie ogromnych sztabek, na co nie każdy może sobie pozwolić. Zakup sztabek może się okazać kosztowny. Największe sztabki mają często wartość niewielkiego mieszkania, przechowywanie ich stanowi dość duży kłopot dla osoby prywatnej. Sztabkę znaczniej trudniej też sprzedać, ponieważ zainteresowanie pojedynczym zakupem nie jest duże z uwagi na wyższe marże dla dilerów. Zakup monet jest więc praktycznym rozwiązaniem. Monety nie tylko łatwiej sprzedamy z zyskiem, ale też nie będziemy mieć żadnych problemów z potwierdzeniem ich autentyczności. Sprawdzenie tego stanu nie wymaga od nas posiadania specjalistycznego sprzętu. Przechowywanie monet też jest łatwiejsze.

Jak można dowiedzieć się z poradnika https://tavex.pl/pl/inwestowanie-w-zloto-poradnik-inwestycyjny/ – inwestowanie w złote sztabki oraz monety niesie ze sobą kilka niebezpieczeństw. Pierwszym z nich jest możliwość nabycia podrobionych sztabek lub tych pochodzących z przestępstwa. Aby zabezpieczyć się przed tym czarnym scenariuszem, dobrze jest dokonywać zakupów u sprawdzonych dilerów oraz w mennicach cieszących się wiarygodnością. Z reguły podmioty te nie mają problemów z wydawaniem certyfikatów autentyczności, które są dowodem dla potencjalnych późniejszych nabywców. Inną bardzo istotną kwestią jest przechowywanie złota. Nie ma jednoznacznie pewnego sposobu na zagwarantowanie im bezpieczeństwa. Własny sejf w mieszkaniu to spore ryzyko, ponieważ złodzieje bardzo często specjalizują się w ich forsowaniu, lub też dokonują brutalnych napadów, torturując przy tym właścicieli. Z tego powodu bezpieczniejszym rozwiązaniem jest przechowywanie złota w specjalnych skrytkach dostępnych na przykład w banku.

Inwestowanie w złote sztabki i monety niesie ze sobą konieczność ich sprzedaży. Moment ten w końcu musi nadejść. Wtedy powinniśmy się zastanowić, gdzie najkorzystniej spieniężyć złoto. Monety możemy sprzedać o dilera. Przed tą czynnością musimy jednak porównać poszczególne oferty, aby wybrać tę najlepszą z punktu widzenia finansowego. Skupem złota zajmują się też czasem złotnicy oraz jubilerzy. Bardzo rzadko zdarza się tak, że mają one do zaoferowania rynkowe ceny, dlatego nie są konkurencyjne. Na pewno sprzedaż złota nie powinien być dokonywany za pośrednictwem Internetu, gdzie najpierw wymagane jest przysłanie złota w celu sprawdzenia jego próby. Transakcje tego rodzaju powinny odbywać się osobiście. Od pewnego czasu zakazane jest sprzedawanie złota za pośrednictwem portali aukcyjnych. Wcześniej taka forma transakcji była dość popularna i w miarę bezpieczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here