Zabytkowy zespół Dworca Głównego PKP to jedna z ciekawszych atrakcji, jakimi może oczarować Gdańsk każdego miłośnika techniki i zabytków związanych z koleją. Gdański dworzec kolejowy jest jednocześnie jednym z ciekawszych budynków na terenie miasta oraz architektoniczną perełką, której w trakcie wycieczki po tym ośrodku miejskim nie można pominąć. Co warto wiedzieć na temat tej budowli?
Dworzec kolejowy w Gdańsku to perełka dawnego budownictwa oraz wyjątkowy zabytek, który może oczarować każdego amatora zabytków techniki. Potężna, neorenesansowa bryła tego dworca od lat zajmuje ważne miejsce w panoramie miasta i jest jednym z tych obiektów, które już dawno zdobyły serca turystów odwiedzających Gdańsk. Warto tu również podkreślić, iż dworzec ten zaliczany jest do najpiękniejszych dworców kolejowych nie tylko na terenie Polski, ale i całej Europy. Takiej perełki, którą zachwycają się nawet najważniejsi znawcy architektury, z pewnością nie można pominąć w trakcie wycieczki. Piękna elewacja, charakterystyczna wieża oraz dekoracja kamieniarska, która zachwyca swym wykonaniem – oto powody, dla których warto temu zabytkowi poświęcić nieco więcej uwagi.
Gdańsk to miasto, na terenie którego piękne zabytki oraz perełki dawnej architektury można ujrzeć niemal na każdym kroku. Dla tych, którzy planują swe wycieczki w oparciu o połączenia kolejowe, gmach Dworca Głównego PKP będzie nie tylko jedną z ciekawszych, ale i pierwszą zwiedzoną budowla na terenie tego miasta.

http://czarodziejskieliny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here