Drony do zastosowań profesjonalnych – co warto o nich wiedzieć?

Szukasz drona do zastosowań profesjonalnych? Zwróć uwagę nie tylko na parametry techniczne samego drona, ale także na rodzaj kamery i dodatkowy osprzęt, jaki będzie z nim współpracował.

Znalezienie drona do zastosowań profesjonalnych, który nie zdrenuje kieszeni jego przyszłego użytkownika nie jest zadaniem prostym. Zaawansowane urządzenia tego typy tj. najnowsze drony DJI Inspire 2 to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, przy założeniu, że korzystamy z wersji podstawowej takiego sprzętu. Jeśli zależy nam na wyposażeniu drona w lepszej jakości gimbal lub kamerę, koszt urządzenia radykalnie wzrasta, niekiedy nawet dwukrotnie. Oczywiście możemy pokusić się o sprzęt półprofesjonalny tj. drony DJI z serii Phantom. Tego typu urządzenia są znacznie tańsze, ale i jakość oferowanych przez nie ujęć będzie miała znacznie niższą jakość. Jeśli szukamy naprawdę profesjonalnego sprzętu, będziemy musieli zainwestować znacznie więcej. W zamian otrzymamy jednak urządzenie o zupełnie wyjątkowych właściwościach. Jakie to właściwości?

Szybkość, zwrotność, wytrzymałość

Drony do zastosowań profesjonalnych tj. najnowsze drony DJI Inspire 2 to urządzenia o dużym przyspieszeniu, będące w stanie osiągnąć niezwykle wysoką maksymalną szybkość lotu. W przypadku wspomnianego, najnowsze drona marki DJI z serii Inspire, będzie to prędkość rzędu 108km/h. Drony tego typu powinny charakteryzować się również doskonałą zwrotnością, co pozwoli na szybką zmianę pozycji i wykonywanie płynnych ujęć szybko poruszających się obiektów. Urządzenia tego typu zwykle charakteryzują się również ponadprzeciętną wytrzymałością. Wspomniane już wcześniej drony DJI Inspire 2 posiadają ramę wykonana ze stopu aluminium, co gwarantuje lekkość całej konstrukcji oraz jej ponadprzeciętną wytrzymałość. Oczywiście taki profesjonalny dron wyposażony jest również w szereg systemów zmniejszających ryzyko zderzenia z przeszkodą. W przypadku dronów Inspire 2 są to systemy chroniące przed przeszkodami znajdującymi się nie tylko przed i po bokach drona, ale także bezpośrednio nad nim.

Sterowanie dronem i kamerą

W odróżnieniu do dronów do zastosowań amatorskich, większość profesjonalnych dronów może być sterowana przez dwóch operatorów. Jeden z nich steruje dronem, a drugi kamerą. Wpływa to na bezpieczeństwo lotu i lepszą jakość wykonywanych ujęć. Co warte podkreślenia, drony DJI Inspire 2 wyposażone zostały w dodatkową kamerę dla operatora lotu, dzięki czemu zachowuje on pełną kontrolę nad dronem w każdym momencie lotu, również wtedy, gdy główna kamer skierowana jest w inną stronę niż kierunek lotu drona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here