Czy warto dokupić ubezpieczenie telefonu?

Wielu użytkowników sprzętu elektronicznego zastanawia się, czy kupując drogie urządzenia, warto zdecydować się dodatkowo na ubezpieczenie. Powinno ono chronić nas przed stratami, jeśli coś złego stanie się z naszym smartfonem. Tę przydatną usługę oferuje wiele sklepów i firm. Ubezpieczenie telefonu Samsung, LG czy Huawei zwykle można wykupić także bezpośrednio u producenta.

Coraz częściej decydujemy się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia bezpośrednio u producenta. Można wtedy zapewnić ochronę smartfonowi – np. Galaxy Note9, LG G7 czy HTC U12 – już podczas zakupu. To przydatna opcja, mimo że niepozbawiona wad. Ubezpieczenie zwykle obejmuje część usterek, jednak warto przejrzeć jego zakres, aby później nie być zaskoczonym. Koszt ubezpieczenia to opłata jednorazowa.

Nie martw się o swój smartfon

Obecnie smartfony oferują różne usługi i ułatwiają nam codzienne życie. Warto zapewnić im ochronę i już w dniu zakupu zdecydować się na ubezpieczenie telefonu. Samsung, Lenovo czy LG mają w ofercie taką usługę. Zwykle dzięki niej nie trzeba się aż tak martwić o swój Galaxy Note9 czy HTC U12+.

Warto zatem ubezpieczyć telefon od zdarzeń losowych, nieuprawnionego użycia, kradzieży, uszkodzenia wyświetlacza, uderzenia, działania wody itd. Warto wiedzieć, że taka polisa zwykle dostosowywana jest do potrzeb klienta. Ubezpieczenie telefonu – Samsung, Sony, Nokia itd. – często może nie tylko ochronić telefon, lecz także ułatwić nam życie. Działający smartfon to dostęp do Internetu, nawigacji i wielu aplikacji, z których korzystamy na co dzień.

Rodzaje ubezpieczeń

Trzeba też zapamiętać, że dodatkowo płatna oferta danego producenta może różnić się od propozycji innej firmy. Na przykład ubezpieczając smartfon Galaxy Note9, możesz zdecydować się na pakiet Guard Note9. Producent oferuje dwa warianty: pierwszy obejmuje ubezpieczenie wyświetlacza, drugi ubezpieczenie wyświetlacza i ubezpieczenie od kradzieży. Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia naszego smartfona, warto przejrzeć porównywarki polis. Można też zdecydować się na ubezpieczenie telefonu Samsung, Huawei, Sony itd. u jednego z polskich operatorów, czyli Play, Plus oraz Orange. 

Co obejmuje ubezpieczenie telefonu?

Każde ubezpieczenie może mieć inny zakres. Warto sprawdzić, czy dana oferta obejmuje ochronę ubezpieczeniową telefonu przed zniszczeniami, upadkiem, pęknięciem wyświetlacza, uszkodzeniami spowodowanymi błędami w obsłudze, zalaniem, pożarem itp.
Zwykle do wyboru jest także możliwość ubezpieczenia od kradzieży – wtedy nasz Galaxy Note9, LG G7 czy inny smartfon jest bardziej bezpieczny. Co ciekawe, ubezpieczyciel w przypadku kradzieży oferuje klientowi telefon zastępczy lub zwrot części wartości smartfona.

Wiek telefonu też jest ważny

Wykupując dodatkowe ubezpieczenie smartfona, należy pamiętać, że wysokość odszkodowania zależy od wieku naszego telefonu. Warto wiedzieć, że z czasem urządzenie traci na wartości. Niektórzy ubezpieczyciele uwzględniają to przy wypłacie odszkodowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here