Co należy zobaczyć na Kubie?

Kuba to zdecydowanie największa wyspa na Karaibach, należąca do archipelagu Wielkich Antyli. Około 3 tysiące wysepek otaczających Kubę należy do niej także jako do państwa. Największą z nich jest Isla de la Juventud. Otaczają je przepiękne rafy koralowe.
Klimat na Kubie jest równikowy i wilgotny. Średnia najchłodniejsza temperatura przypada w styczniu i wynosi 22,5 stopnia Celcjusza. Najcieplejszą odnotowano w sierpniu i wynosiła ona 28 stopni Celcjusza. Wybierając się na wakacje, warto mieć na uwadze fakt, że na Kubie występuje takie zjawisko jak pora deszczowa. Trwa ona od maja do października. Koniec pory deszczowej może przynieść huragany, dlatego trzeba na bieżąco monitorować sytuację w regionie.
Kuba – wycieczka to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Urlop w tak urokliwym, pełnym zaskakujących zakątków miejscu z pewnością przypadnie nam do gustu. Planując wyjazd, trzeba jednak pamiętać, że Kuba jest na tyle dużą wyspą, że nie zobaczymy wszystkiego podczas zwykłego tygodnia. Musielibyśmy mieć na to znacznie więcej czasu.
Dla osób zafascynowanych atmosferą Francji, znajdzie się miejsce wprost idealne. Cienfuegos jest jednym z największych miast na Kubie. Wielu zwie go kubańskim Paryżem, co idealnie oddaje jego klimat. Stworzyli je imigranci, głównie francuscy, co wyjaśnia jego specyfikę.
Punta Gorda to cypel, gdzie zobaczymy przepiękne pałace pochodzące z XX wieku. W Parque Jose Marti znajduje się plac z łukiem triumfalnym. Wokół niego umiejscowiono wiele zachwycających budynków. Znajduje się tam katedra, muzea. Barwne, żywe kolory aż zachęcają, aby usiąść i zachwycać się pięknem tego miejsca.
Stolica Kuby, Hawana, to również ważny przystanek podczas naszej wycieczki. Zwłaszcza stare miasto – Habana Vieja – jest godne polecenia. Stary Rynek, czyli Plaza Vieja, pełen jest ozdobnych, starych budynków, które wprost zachęcają do sesji fotograficznych.
Trinidad to miejsce, gdzie możemy powrócić do lat 50. XX wieku. Wszędzie znajdziemy tam kolorowe, zachwycające budynki, dorożki z końmi i wybrukowane drogi. To nieduże, lecz warte obejrzenia miasto. W centrum znajduje się Plaza Mayor, czyli urokliwy plac. W tym mieście znajduje się również jedna z polecanych plaż na Kubie, czyli Playa Ancon. Zadbana, czysta i piękna plaża wręcz zachęca do odpoczynku.
Warto również podjechać do Valle de los Ingenios, gdzie pozostało wiele fragmentów dawnych cukrowni czy willi. XIX-wieczne budynki z pewnością zrobią niebagatelne wrażenie! Koniecznie trzeba udać się na 44-metrową wieżę, z której roztaczają się cudowne i zapierające dech w piersiach widoki.
Wieczorem wręcz obowiązkowo trzeba udać się na Casa de la Musica, gdzie zespoły grają kubańską muzykę. To dobra okazja, żeby potańczyć przy prawdziwej muzyce.
Wycieczka na Kubę to z pewnością bardzo dobry pomysł. Cudne widoki, mnogość atrakcji, dobre jedzenie to wiele plusów tego miejsca, Trzeba też jednak pamiętać, że wiele z zakątków Kuby nie zostało jeszcze odnowionych, dlatego nie dziwmy się temu. To biedny, lecz bardzo piękny kraj.

http://www.czas-wakacji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here