Co na ból ucha u dziecka?

Zapalenie uszu dość często pojawia się u noworodków i małych dzieci. Niby nie jest jakimś strasznie ciężkim problemem, ale nieleczona dolegliwość zawsze może przerodzić się w coś znacznie poważniejszego, co będzie mieć destrukcyjny wpływ na ogólne zdrowie maluszka. Jeżeli więc dziecko coraz częściej zaczyna cierpieć na nawracające bóle uszek, należy jakoś temu zaradzić. A co na ból ucha u dziecka można bezpiecznie stosować? Jakie zalecenia w tej kwestii mają sami lekarze?

Jeżeli istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że ból ucha może być konsekwencją rozwinięcia się zapalenia ucha środkowego, nie ma innej dobrej rady, jak tylko udać się do swojego lekarza. W takich przypadkach lepiej w ogóle nie stosować domowych i naturalnych metod. Nie dość, że nie okażą się one nawet w najmniejszym stopniu skuteczne, to jeszcze mogą dziecku zaszkodzić, zwłaszcza jeśli jego organizm dalej się jeszcze rozwija. Tylko lekarz pediatra jest w stanie przeprowadzić dogłębne badania i na skutek tego wyznaczyć rzeczywistą przyczynę problemu. A jeśli jest nią zapalenie ucha środkowego, konieczna może okazać się terapia antybiotykowa.

Antybiotyki same w sobie powinny być w stanie pokonać chorobę, jednak dopóki ból ucha wciąż się utrzymuje, warto dziecku jakoś w nim pomóc i zastosować takie preparaty, które będą w stanie go złagodzić i zminimalizować. Dobrym działaniem wykaże się w tym przypadku olejek kamforowy. Można wcierać go w skórę uszek dziecka nawet kilka razy dziennie, aby zminimalizować bolesność.

http://www.ladychwila.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSposób na nudy
Następny artykułKaszel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here