Wiele kobiet obawia się, że w czasie swojego urlopu macierzyńskiego przestanie się rozwijać i zatraci się w szarej codzienności, wychowywaniu dzieci, przygotowywaniu obiadów, karmieniu. Obawy te sprawiają, że coraz trudniej zdecydować się nam na macierzyństwo, bowiem dla większości kobiet równa się to ze spadkiem swojej atrakcyjności- zarówno fizycznej jak i psychicznej.

Ale przecież tak być nie musi. Możemy być aktywną mamą, realizującą swoje marzenia, powracającą do dawnych pasji czy zdobywającą nowe certyfikaty.

Zastanów się i zapisz na kartce wszystkie plany, jakie obiecywałaś sobie zrealizować. Może od lat nie masz czasu na stworzenie dobrego biznesplanu? Zaniedbałaś swój język obcy? A może zawsze uwielbiałaś fotografować ale nigdy nie wiedziałaś jak można robić to profesjonalnie?
Kiedy zdasz sobie, że teraz przy umiejętnym wykorzystaniu wolnego czasu znajdziesz na to czas spojrzysz na macierzyństwo zupełnie inaczej.

Pamiętaj także, aby nie zaniedbywać aktywność fizycznej. Chodź ze swoim maluszkiem na długie spacery, organizuj wycieczki rowerowy, wypady na basen. Regularne uprawianie sportu nie tylko wzmacnia silną wolę ale poprawia naszą samoocenę, pozwala pracować nad sumiennością, dzięki czemu kształtujemy nasz charakter i umiemy lepiej radzić sobie z problemami. Dodatkowo sport dba o nasze zdrowie: wzmacnia prawidłową postawę, poprawia krążenie, walczy z bezsennością, stanami depresyjnymi, dotlenia organizm oraz pozwala zniwelować rozstępy, tak bardzo znienawidzone przez mamy.

http://www.suplementyzdrowia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here