Badania na prawo jazdy

Przed każdym kursem lub odnowieniem prawa jazdy, należy przygotować szereg dokumentów. Jednym z najważniejszych dokumentów, które należy przygotować są badania lekarskie, które mają w końcu zapewnić bezpieczeństwo nam oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak przygotować się do badań?

Otóż przede wszystkim należy znaleźć odpowiedniego lekarza. Zwykle badania na prawo jazdy kierowców przeprowadzają lekarze medycyny pracy. Zazwyczaj należy uprzednio umówić się na wizytę na dany dzień, ale nadal można trafić na lekarza, który przyjmie nas od ręki. Przed wizytą nie musimy być na czczo ani spełniać żadnych innych warunków. Należy jedynie pamiętać, że lekarz będzie sprawdzał nam cukier, więc nie należy jeść za dużo, gdyż może to zaburzyć wynik badania. Poza tym należy jedynie mieć ze sobą dowód osobisty lub jakikolwiek inny dokument tożsamości, na którym widnieje numer PESEL. Osoby z uszkodzonym wzrokiem powinny natomiast mieć ze sobą okulary lub soczewki, a z wadą słuchu – aparaty słuchowe. Warto pamiętać, że takie wady nie wykluczają nas z grona kierowców, natomiast podczas badania, lekarz musi sprawdzić, czy rzeczywiście taki sprzęt będzie sprawdzał się na drodze.

Co jeżeli choruję przewlekle?

Otóż nic straconego. Nawet osoby z cukrzycą czy epilepsją mogą ubiegać się o pozytywny wynik badania. Jednak należy wtedy pamiętać o dodatkowej dokumentacji choroby, a dokładniej o karcie konsultacji, którą wystawia lekarz prowadzący.

Co u lekarza?

W trakcie lub przed badaniem będziemy musieli wypełnić dwa dokumenty, które nie zajmą nam zbyt wiele czasu, lekarz w tym czasie zwykle przeprowadza wywiad, a następnie zabiera się za badania. W trakcie wizyty jesteśmy badani pod każdym kątem – „prześwietlony” zostanie wzrok, słuch, równowaga, cukier i wiele, wiele innych parametrów. Całość nie powinna trwać więcej niż jakieś 40 minut, chyba, że w szczególnych przypadkach.

Cena badania

Warto pamiętać, że badanie na prawo jazdy nie jest darmowe. Według rozporządzenia ministra zdrowia powinno kosztować 200 zł.

Mimo wszystko dla wielu osób skrótowe informacje nie wystarczają, a znaleźć rzetelne informacje w internecie jest dość ciężko. Dlatego warto odwiedzić stronę www.badania-kierowcow.warszawa.pl, która dostarczy nam więcej szczegółowych informacji na temat badań kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here