niedziela, Październik 20, 2019

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

0
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Chyba śmiało, można pokusić się o stwierdzenie, że medycyna estetyczna na zawsze odmieniła życie milionów ludzi na całym świecie. I chociaż w Polsce również wiedzie prym, warto stale śledzić możliwości, jakie za sobą niesie. W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej, które z pewnością poprawią jakość życia wiele osób (w tym także mężczyzn).

Domy przyszłości

0
Domy przyszłości

Coraz szersze kręgi popularności zdobywają idea związane z ochroną środowiska naturalnego i zmniejszania swojego odcisku węglowego. W te idee świetnie wpisuje się budownictwo pasywne.

Wypożycz auto w Gdańsku

0
Wypożycz auto w Gdańsku

Wyjazd na wakacyjną eskapadę to chwila, na którą wszyscy członkowie rodziny czekają przez cały rok. Perspektywa odpoczęcia od codzienności i zażycia długich chwil relaksu jest mobilizująca dla wszystkich, toteż wyjazd zazwyczaj zaplanowany jest dokładnie od pierwszej do ostatniej chwili. Czasami zdarzają się jednakże sytuacje, kiedy nawet najlepsze z przewidywań biorą w łeb, bo zdarza się coś, czego nikt nie zakładał. Może to być np. awaria samochodu w najmniej oczekiwanym momencie.

Spersonalizowane etykiety − ciekawy pomysł na prezent

0
Spersonalizowane etykiety − ciekawy pomysł na prezent

Personalizowane etykiety na produktach spożywczych różnej branży to ciekawy pomysł na prezent, na który decyduje się coraz więcej firm. Najczęściej wybiera się imienne alkohole i słodycze, które są świetną i nietuzinkową formą prezentu.

Jak zabezpieczyć swój motor na zimę?

0
Jak zabezpieczyć swój motor na zimę

Zima nie jest najlepszą porą roku dla motocyklistów. Niskie temperatury, częste opady atmosferyczne, wszechobecne błoto i do tego wcześnie zapadający zmrok – to najważniejsze czynniki, które skłaniają motocyklistów do odstawienia swoich dwóch kółek do garażu na zimowe miesiące. O ile nie zdecydujemy się na ofertę zimowania motoru przez specjalistyczną firmę, musimy sami o niego zadbać: najpierw zabezpieczyć,a  potem przezimować. Jak to zrobić?

Punkt pierwszy: czyszczenie

Niezwykle istotne jest dokładne umycie motocyklu przed zimą. Należy pozbyć wszelkiego kurzu, brudu, ale też odprysków asfaltu, kamyków czy innych rzeczy wplątanych w zakamarki pojazdu. Po oczyszczeniu należy motocykl nasmarować wszystkie elementy ruchome: łańcuch, cięgna, łożyska i temu podobne. Nałożenie odpowiedniej warstwy smaru ochroni je przed korozją, a także umożliwi ich płynną pracę w kolejnych sezonach.

Również opony należy dokładnie wymyć i wyczyścić. Z wgłębień bieżnika trzeba koniecznie wyjąć wszystkie kamyczki, a same opony przemyć specjalnym płynem i dopomopować nieco powyżej poziomu ciśnienia, który jest zalecany do jazdy. Zapobiegnie to odkształcaniu się opon podczas długotrwałego postoju.

Punkt drugi: uzupełnić płyny

Stare motocykle mają metalowe baki, które są narażone na kontakt z wodą i korozję. Z tego powodu ważne jest zatankowanie do pełna – obecność benzyny uniemożliwi skraplanie się wody wewnątrz baku i znacząco zmniejszy ryzyko korozji.

Warto przed zimą zlać stary, zużyty i zanieczyszczony olej silnikowy. Oczywiście przed garażowaniem należy ów olej uzupełnić, z powodów podobnych jak w przypadku tankowania do pełna. Jeśli chodzi o płyn do chłodnic, to jego rodzaj będzie zależał od tego, w jakich warunkach będziemy trzymać motor. Jeśli dysponujemy ogrzewanym garażem, na przykład miejscem postojowym w bloku, możemy pozwolić sobie na zostawienie płynu letniego, jednak jeśli planujemy motocykl zostawić na zewnątrz, wtedy koniecznie trzeba skorzystać ze specjalnego zimowego płynu do chłodnic.

Punkt trzeci: akumulator

Nie można pozwolić akumulatorowi wyładować się zupełnie. Grozi to zasiarczeniem akumulatora, a że jest to usterka nieodwracalna, możemy być przykro zaskoczeni, gdy na wiosnę postanowimy znów odpalić nasz motocykl. Ponieważ w zimie motoru używać nie będziemy, nie będzie też możliwości ładowania akumulatora podczas jazdy. Można taki akumulator podłączyć do podtrzymywarki, specjalnego użądzenia, które raz na jakiś czas, gdy pojawi się spadek napięcia na akumulatorze, naładuje go do odpowiedniego poziomu.

Alternatywą jest używanie raz na trzy, cztery tygodnie specjalnego prostownika motocyklowego lub ładowarki do akumulatorów żelowych – o ile oczywiście to takim akumulatorem dysponujemy. Akumulator najlepiej przechowywać w domu, w stałej i wysokiej, względem warunków zewnętrznych, temperaturze.

Poza wspomnianymi, pewne sprawy są oczywiste: jeśli motor ma zostać na zewnątrz, należy okryć go wodoodporną plandeką. Zawsze powinien stać na płaskim podłożu i należy go raz na jakiś czas przetaczać, by opony nie uległy odkształceniu. Można również powiesić motor na specjalnych hakach, będących elementem specjalistycznych systemów magazynowania.

Jak przeprowadzić konwersję roweru na elektryczny?

0
Jak przeprowadzić konwersję roweru na elektryczny?

Jeśli chciałbyś mieć rower elektryczny, a jednocześnie masz już zwykły rower i nie uśmiecha ci się kupowanie kolejnego pojazdu, konwersja roweru tradycyjnego na elektryczny może okazać się świetnym rozwiązaniem. Nie tylko jest tańsza niż kupowanie całego roweru elektrycznego; pozwala również zaoszczędzić przestrzeń – bo powiedzmy sobie szczerze, mało kto może sobie pozwolić na przechowywanie dwóch czy większej liczby rowerów – i daje unikalną możliwość zaznajomienia się z mechaniką działania roweru elektrycznego, która może zaowocować samodzielnymi naprawami roweru w przyszłości.

Rower elektryczny nie różni się znacząco od roweru tradycyjnego: poza standardowym napędem nożnym ma on silnik (i akumulator, który ów silnik zasila), który wspomaga, a nie zastępuje pracę człowieka. Nie jest to motor, który sam z siebie pojedzie, i który trzeba tankować benzyną – to nadal rower, czyli pojazd jednośladowy napędzany siłą pracy nóg ludzkich. A że ma dodatkowy napęd elektryczny? Tym lepiej dla użytkownika, który może jeździć szybciej, również pod górę i w trudnym terenie.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż przeprowadzenie konwersji wymaga dogłębnej znajomości mechaniki i zasad działania silników elektrycznych, baterii, a także rowerów. Nie trzeba jednak być ani inżynierem, ani nawet wielkim majsterkowiczem, by przerobić swój rower na elektryczny. Tak naprawdę wystarczy zapał i odrobina samozaparcia.

Na rynku dostępne są specjalne zestawy do konwersji roweru na elektryczny. Skompletowane przez fachowców i zapaleńców e-bike’ingu (z ang.: jeżdżenia na rowerach elektrycznych, tak po mieście, jak i wyczynowo), pozwalają amatorom w prosty, intuicyjny sposób samodzielnie przerobić swój rower. Taki zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy lub też przy jego zakupie wyraźnie zaznaczone jest, że coś (np. akumulator) trzeba dokupić osobno. Dzięki temu początkujący e-rowerzysta nie musi zastanawiać się, czy aby na pewno ma wszystkie kabelki i czy nie zapomniał o wzmocnieniu hamulców.

Klarowna instrukcja przeprowadzi cię krok po kroku przez wszystkie etapy konwersji roweru na elektryczny. Dzięki czytelnym ilustracjom będziesz dokładnie wiedział co, gdzie i w jaki sposób przymocować, a także co do czego służy. W razie awarii będziesz w stanie samodzielnie znaleźć miejsce usterki, a prawdopodobnie również naprawić ją. Czy to nie cudowna perspektywa? Po co jeździć z każdą usterką do warsztatu, skoro często można ją naprawić samemu?

Gdybyś miał z konwersją jakiekolwiek problemu, w sieci znajdziesz mnóstwo filmików, które dokładnie pokażą ci co i jak zrobić. Zobaczysz na nich jak ludzie, którzy przerobili już kilka rowerów w swoim życiu z łatwością (którą i ty jesteś w stanie osiągnąć) konwertują rowery swoje i swoich znajomych.

Jesteś przekonany, że konwersja roweru tradycyjnego na elektryczny jest w zasięgu twoich możliwości, prawda? Masz wszystko, czego potrzeba! O ile oczywiście masz rower i zestaw do konwersji, trochę miejsca i czasu niezbędnego na dokonanie przeróbek.

Najlepsze sposoby na spędzenie wieczoru kawalerskiego

0
Najlepsze sposoby na spędzenie wieczoru kawalerskiego

Ostatnie chwile “swobody i wolności”, pożegnanie z życiem singla i szalona zabawa. Z tym właśnie kojarzą się wieczory kawalerskie. Są one prawdziwym ukoronowaniem towarzyskiego życia i wprowadzeniem w nowy rozdział życia. Nie można więc zaprzepaścić takiej okazji na imprezę, która będzie rozczarowaniem. Prezentujemy więc kilka pomysłów, które sprawią, że twój wieczór kawalerski będzie imprezą, której nie zapomnisz do końca swojego życia.

Yerba mate – skuteczna i zdrowa alternatywa dla kawy

0
Yerba mate - skuteczna i zdrowa alternatywa dla kawy

Pijąc jakikolwiek napój, jednym z czynników, który wpływa na nasze doznania smakowe oprócz substancji, jest też odpowiednie przygotowanie naczyń, z których będziemy korzystać. Wpływa to także na nasz komfort oraz prestiż. Napojami dającymi energię i motywację na dalszy dzień, są najczęściej kawa i herbata. Wiele osób szuka jednak zdrowszych, a równie energetyzujących alternatyw.

Wyjątkowe właściwości yerba mate

Niezwykłą popularnością na rynku cieszy się obecnie yerba mate. Jest to napój szczególnie ważny dla ludów zamieszkujących Amerykę Południową. Ma on unikatowe właściwości pobudzające oraz orzeźwiające dzięki zawartości kofeiny. Przy yerba mate można nie tylko się pobudzić. ale też odpowiednio zrelaksować, szczególnie, gdy picie yerby celebrujemy w tradycyjny sposób. Yerba mate minimalizuje uczucie głodu, wpływa pozytywnie na procesy trawienne, a dodatkowo dostarcza do organizmu wielu niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania substancji. W zależności miejsce pochodzenia może mieć różny smak. Występuje też w wersjach z różnymi owocowo-ziołowymi dodatkami, co pozwoli tworzyć mieszanki pełne niebanalnych aromatów. Yerba mate poprawia również nastrój. Gdy jesteśmy wycieńczeni stresującą pracą lub kolejnymi niepowodzeniami, yerba działa zapobiegawczo. Napój ten może też wpłynąć na redukcję zbyt wysokiego ciśnienia. Jednak najważniejsze w tej sytuacji jest połączenie pozytywnego wpływu na rozluźnienie, jak i zwiększenie energii i animuszu do działania. To bardzo istotne, aby móc odpowiednio skupić się na pracy. Ponadto, odpowiednie minerały zawarte w składzie yerba mate są wskazane i dla tych, którzy zmagają się z problemami nerek oraz mają kłopoty z prawidłowym i regularnym krążeniem krwi.

W czym pić yerba mate?

Do picia tego specyfiku przeznaczone jest specjalne naczynie. Tykwy do yerba mate mają idealne zastosowanie w tej kwestii. Znajdują się w one w wielu sklepach z akcesoriami przeznaczonymi dla miłośników tego napoju. Naczynie to cechuje się naturalnością, a wykonane jest ono z owocu tykwy. Musi być ono całkiem wysuszone, aby picie yerba mate sprawiało przyjemność zainteresowanym. Mają one uniwersalne zastosowanie, gdyż można je dekorować i barwić na różne kolory. To sprawia, że sklepy internetowe z artykułami yerba mate mogą rywalizować ze sobą ofertą i dodawać do niej coraz to atrakcyjniejszy asortyment. Popularne są tykwy do yerba mate z wirolką. Zapewnia ona bowiem, że naczynie nie będzie wyszczerbione. Duże zainteresowanie jest także naczyniami porongo powstających z górnej części owocu tykwy. Są one solidniejsze i grubsze, co jest istotną cechą dla tych, którzy cenią sobie solidność i wytrzymałość. Tykwy do yerba mate charakteryzują się też totalnie różnymi rozmiarami. Muszą więc być dostosowane do potrzeb indywidualnych. Ci, którzy prowadzą ruchomy tryb życia i chcą mieć napój ze sobą, z pewnością zadowalać będzie mniejszy wymiarowo asortyment. Warto zaopatrzyć się we właściwą tykwę – obecnie można to zrobić np. w sklepach internetowych, które oferują szeroki asortyment i konkurencyjne ceny.

Subaru Forester – odkrywaj drogę na nowo

0
Subaru Forester – odkrywaj drogę na nowo

Zakup Forestera to decyzja przemyślana i opłacalna – bez względu na to, czy dotyczy nowej czy używanej wersji. Samochód został wykonany na tyle solidnie, że nie trzeba obawiać się poważniejszych usterek czy problemów w swobodnym prowadzeniu samochodu nawet na bardzo wymagającej nawierzchni.

Krótkie męskie spodenki do biura i na miasto. Jak je nosić?

0
Krótkie męskie spodenki do biura i na miasto. Jak je nosić?

Krótkie spodenki męskie to dziś bardzo popularny element garderoby wielu panów. Gdy temperatury na dworze rosną, coraz częściej widać mężczyzn, którzy noszą je nie tylko w czasie wakacyjnych wyjazdów, aktywności sportowych czy na plażę, lecz także podczas wyjść na miasto, a nawet do biura. Latem, właściwie dobrane szorty będą w tych kontekstach jak najbardziej na miejscu.

Skąd się wzięły krótkie spodenki męskie i kiedy nie wypada ich zakładać?

Jak wiele części męskiego ubioru, spodenki męskie mają rodowód wojskowy i od początku były noszone także przez poważnych panów. Mogą kojarzyć się z dzieciństwem i beztroską ze względu na to, że szybko stały się też częścią mundurków szkolnych i skautowskich. Prekursorem dzisiejszych szortów są jednak spodenki noszone w drugiej połowie XIX wieku przez żołnierzy brytyjskich w egzotycznych koloniach, w szczególności przez oddziały Gurkhów w Nepalu i Indiach. W początkach XX wieku, męskie spodenki stopniowo zaczęły trafiać do cywila. Proces ten rozpoczął się w innej kolonii brytyjskiej – na Bermudach – skąd wzięło się popularne dziś określenie „bermudy”. Równolegle, szorty zaczęły być wykorzystywane w różnych sportach, co przyśpieszyło ich popularyzację.

Dziś, choć znacznie częściej niż kiedyś dopuszcza się noszenie przez mężczyzn krótkich spodenek, nawet latem są formalne okazje, na które nie wypada ich zakładać. Należą do nich między innymi ważne spotkania biznesowe, śluby, wyjścia do teatru lub filharmonii, wizyty w sądzie, czy eleganckie kolacje w restauracji. W większości pozostałych sytuacji nawet eleganccy mężczyźni mogą założyć szorty, pod warunkiem, że będą one miały odpowiednią długość i krój.

Spodenki męskie – jaką długość, krój i materiały wybrać?

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze szortów jest długość. Spodenki męskie ¾, tuż za kolano lub przed nie, bardzo krótkie szorty – możliwości jest wiele, lecz nie wszystkie będą prezentować się równie stylowo. Szczególnie warte uwagi są klasyczne szorty sięgające tuż przed kolano lub najdalej 10 cm powyżej stawu (panowie wyżsi powinni wybierać modele kończące się bliżej kolana, a ci niżsi nieco krótsze). Nazywane rybaczkami spodenki ¾ lub męskie spodenki za kolano są dobre na wypad poza miasto albo jako strój sportowy, lecz nie są wystarczająco eleganckie na inne okazje, a do tego skracają sylwetkę. Z kolei bardzo krótkie szorty są świetnym wyborem na plażę, lecz również nie będą dobrze wyglądać, gdy założy się je do biura lub na miasto.

Idealnym wyborem na takie okazje będą klasyczne spodenki męskie z bawełny lub lnu, zapewniające odpowiednią przewiewność oraz wygodę noszenia. Przydatna może być też niewielka domieszka elastanu, która zwiększy wytrzymałość materiału, ułatwi dobre dopasowanie szortów i sprawi, że będą dobrze zachowywać pożądany kształt. Krótkie spodenki męskie nie mogą być też ani za szerokie, ani zbyt wąskie. Mankiet przy nogawce dobrze poszerzy bardzo szczupłe nogi, natomiast panowie o umięśnionych łydkach i udach powinni raczej stawiać na modele gładko wykończone.

Wreszcie, ważne są też krój i kolorystyka. Ogólnie rzecz biorąc, za najbardziej stylowe i eleganckie uchodzą bawełniane spodenki męskie wzorowane na chinosach, a w dalszej kolejności jeansy. Uniwersalne kolory to z kolei beże, szarości, khaki oraz odcienie niebieskiego i granatowego. Panowie, którzy chcą się nieco wyróżnić, mogą też postawić na jasny błękit, bordo lub pomarańczowy. Na szczęście, wybór eleganckich, wykonanych z najwyżej jakości materiałów szortów, które spełniają te kryteria, jest już coraz większy (sprawdź na przykład modele z kolekcji Lancerto: https://www.lancerto.com/pl/odziez/spodenki.html).

Krótkie spodenki męskie – z czym je nosić?

W przypadku bardzo casualowych i sportowych stylizacji, w tym ze spodenkami męskimi ¾ lub za kolano, dowolność pozostałych elementów garderoby jest bardzo duża. Klasyczne bawełniane spodenki męskie też są dość uniwersalne i można do nich założyć choćby codzienny T-shirt (jednokolorowy lub z subtelnym nadrukiem/wzorem), szczególnie z kołnierzykiem typu v-neck albo koszulkę polo. Bardzo dobrze będą się także prezentować z lekkimi koszulami z lnu lub cienkiej bawełny (zwłaszcza typu buton down), w których można podwinąć rękawy tuż za łokieć. Koszule z krótkim rękawem też mogą być dobrym wyborem, o ile mają wąskie rękawy. Do stylizacji będzie też pasować krótka, sportowa marynarka, należy jednak wówczas wybrać koszulę z długim rękawem (może być podwinięty), koniecznie włożoną w spodnie z paskiem.

Wreszcie, ważnym uzupełnieniem stylizacji z męskimi spodenkami jest odpowiednie obuwie. W zależności od okazji i stopnia formalności reszty stylizacji sprawdzą się mokasyny, espadryle lub loafersy, a także tenisówki albo skórzane sandały. Warto też pamiętać, że buty zakłada się wówczas na gołą stopę (zawsze w przypadku sandałów!) lub ewentualnie ze skarpetkami, które nie wystają poza krawędź obuwia.

Artykuł sponsorowany.

ZOBACZ TEŻ